18

Eesti Post sulges Lääneranna viimase postkontori

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lihula postkontor on nüüd lõplikult suletud. Foto: Urmas Lauri

Lihula postkontor on nüüd lõplikult suletud. Foto: Urmas Lauri

Eesti Post sulges Lihula postkontori, mis oli 1400 km² suuruses Lääneranna vallas viimane.

Tulevast nädalast tegutseb Lihulas postipunkt, mida hakkab pidama kohalik raamatukogu.„Postipunkt alustab Lihula raamatukogus tööd 4. mail,” ütles Eesti Posti kliendikogemuse üksuse juht Kristi Mäeorg.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ei vingu ja
ei vingu ja

kolige suurde linna

Monopoli võim
Monopoli võim

Kõige pealt vähendame postkontori lahtioleku aegu, et hiljem suruda raamatukogudesse. Läbirääkimiste/väljapressimiste käigus rõhutakse “kogukonnale vajalikkusele”, “heale ligipääsetavusele”, “raamatukogule lisaväärtuse andmisele”, “viimasele majakale” jne. Tasu selle eest on pea olematu, hea kui 150-200€ kuus aga valmidus selleks peab olema terve raamatukogu lahtioleku aja. See raskendab raamatukogu põhitegevust, ürituste korraldamist, tööd raamatutega. Omniva poolne “suur tugi” on pea olematu, uju või upu aga teenindatud peab raamatukoguhoidja ise.

verekoer
verekoer

Sallivalt liberaalne valitsus ruulib.

Ville Sülg
Ville Sülg

See kas on punkt või kontor, tõesti suurt vahet pole ja kuna vallaelanikud ei saa seda ka mõjutada. Palju olulisem oleks SAUNA olemasolu ja seda saab vallavõim teha. Olen kindel, et milline ” seltskond” järgmistel valimistel sauna lubaks, saaks valimistel ainuvõimu. See on küll häbiväärne, et Lihulas sauna pole.
Poliitikud, kes tahate võimule, orgunnige normaalsed pesemisvõimalused oma valijatele.
Aamen !

Mees Metsikust Läänest
Mees Metsikust Läänest

Mind muidugi huvitab kokkuhoiu summa, kui Eesti Post oma kohustused raamatukogule üle annab. Äkki EP ei taha vastust anda…

Mees Metsikust Läänest
Mees Metsikust Läänest

Äkki peaks vaatama ka kohalikku tarbijate ühistut, kes liiga palju renti küsib… Vald leiab ehk soodsama üüripinna.

Arvos
Arvos

Mina tean jälle juhtumit kus kohalik tü koheselt renti poole võrra vähendas kui tuli tõepõhine põhjendus, et selle raha eest ei kannata rentida ja tegevust jätkata.

Äkre
Äkre

See on progress! Nii nagu kaasaegse teaduse kohaselt pole olemas sugusi või saab omale internetist tellida lapse otse koju, pole enam vaja ka postkontoreid. Kõik vajalikud toimetused saab teha mugavalt arvuti tagant. Ja suurlinnades on ju olemas postkontorid. Autoga saab pärnusse või Tallinnasse postkontorisse paari tunniga isegi tipptunnil. Linna sõitmise eeliseks on ka see, et ei pea selles räpases maapoes käima ja saab linnas normaalse inimese kombel korralikus poes käia.

Vahur Reed, saarlane
Vahur Reed, saarlane
Varem oli asi lihtne: Nõuded universaalsele postiteenusele ja selle osutamisele ning universaalse postiteenuse osutaja postivõrgu juurdepääsupunktide paiknemisele Vabariigi Valitsuse 19. detsembri 2001. a määrus nr 419 Kahjuks see tühistati 2006, kui hakkas kehtima uus Postiseadus. Nüüd kehtib MKM ministri määrus: Nõuded universaalse postiteenuse osutamiseks kasutatavatele juurdepääsupunktidele ja nende paiknemisele Vastu võetud 10.07.2006 nr 67, kus selgelt kirjas: § 5. Nõuded postkontori paiknemisele (1) Iga valla territooriumil peab olema vähemalt üks universaalset postiteenust osutav postkontor. Igasse valda, mille püsielanike arv ületab 2500 inimest, paigutatakse täiendavalt üks või enam universaalset postiteenust osutavat postkontorit. Postipunkt ei ole postkontor. Aga pole ju portfelliga ministritki… Loe rohkem »
Indrek
Indrek

Korralagedust ei oleks, kui EKRE poleks valitsusse saanud.

Nojah
Nojah

Ise astusid oma saamhimus Läänemaa koosseisust välja. Karma.

Pole vaja nüüd nutta, et Pärnumaa koosseisus nad on ääremaa, vallaametnikud tahtsid muidugi Pärnumaa alla, et saaks Haapsalus asjaajamise asemel Pärnus asju ajada.

Ääremaa eest ei seista, ei saa hääli kokku, ja ühtsete läbirääkimiste huvi puudub.

Läänemaalane
Läänemaalane

Milleks meil seda Eesti Posti siis üldse vaja on, pangu kõik kinni

itella
itella

Pakiautomaadi äri on kasumlik ja seda peab ajama, ülejäänu pole oluline.

wpDiscuz