8

Daire Kaup: rukkileib

Daire Kaup

Daire Kaup

Must rukkileib on eestlaste laual olnud juba 7000 aastat ja leiba on peetud pea et kõige olulisemaks toiduaineks meie igapäeva menüüs. Täna on leiva-saia riiulid poes täis eri tooteid, nii et silme eest läheb kirjuks! Tervislikkuse seisukohalt on oluline jälgida pakendil olevat silti, sest ainuüksi must värv ei näita veel tervislikkust – leivas sisalduvate toitainete osakaal on seda väiksem, mida rohkem on tera töödeldud. Näiteks rukkipüülist valmistatud leivatoodetes (peenleib) on vähem toitaineid, kui täisterarukkijahust leivas. Töötlemata terades on säilinud kiudained, mis aitavad kaasa seedimisele, lisaks leidub neis organismile vajalikku E-vitamiini ja tsinki. Rukkileiva nime all on lubatud Eestis müüa toodet, mille valmistamisel on kasutatud jahu kogusest vähemalt 90% rukkijahu või selle liike, sh rukkilinnasejahu.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
just
just

parem olgu kaks leivasorti aga söödavad.Mis kasu neist kahekümnest on,kui söögiks kõlbab ehk paar….sama teema on ju vorstidega….

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Viikümnendatel töötasin pagarina aga sellist leivamaitset kui siis tehti ei ole meil juba ammu kuigi leivasorte on mitmeid kümneid !

palun
palun

soovitage palun mõnda head rukkileiba, nendest mis meil poodides on Olen nii mitu sorti proovinud, no pole tal maitset ega midagi……Rukkipala leib ehk….

Jjj
Jjj

Hiiumaa käsitööleib, aga seda vist Haapsalust ei leia veel kahjuks. Coopist võid kiigata. Väga maitsev leib!

aga
aga

õige rukkileib on meil väga kallis. Kõik odavad rukkileivad on suht maisetud ja paljudes on suhkrut rohkem kui saias.

vanasti oli
vanasti oli

Eks nad ikka ole, jah, sellised rukkileivataolised produktid. Mõned on isegi päris maitsvad. Mõned. Mul on privileeg meenutada vanaema rukkileiba! Oooo, teate!!

kellukas
kellukas

Tere.olen vàga tànulik,et meil on olemas oma rukkileib. Mina sòòn leiba Ruks.

H.R.

Manna Liisa
Manna Liisa

Mina ka! Ruks on valikutest maitsvaim.

wpDiscuz