19

Esmaspäevast on veekeskuses avatud vaid bassein

Esmaspäevast on veekeskuses avatud vaid bassein. Arvo Tarmula
Esmaspäevast on veekeskuses avatud vaid bassein. Arvo Tarmula

Esmaspäevast on Haapsalu veekeskuses avatud vaid bassein. Saunad, mullivann ja liutoru on suletud.

„Atraktsioonid on suletud, ainult bassein on lahti,” ütles Haapsalu spordibaaside juht Tarmo Tuisk. „Mõtlesime pikalt, kas paneme kinni või mitte, aga ujumine on lubatud.”

Korraga võib ühel basseinirajal ujuda kuni viis inimest – basseinis olevate inimeste arvu kontrollib Tuisu sõnul veekeskuse administraator.

Tuleval nädalal on ujula kasutamine enam piiratud, sest veekeskuses on ujumislaager. Samuti toimuvad individuaalsed ujumistrennid. „Kui laagrit pole, oleme avatud rahvale,” ütles Tuisk.

Tuleval nädalal saab linnarahvas kell 6.30-9 ujuda kahel rajal ehk ujuma saab minna kuni kümme inimest. Kell 12-16 on avatud viis rada, kell 16-18 on ujula rahvale suletud ja kella 18-22 saab ujuda kuuel rajal.

27. märtsist on veekeskuse bassein avatud tavapärastel aegadel, siis kehtib reegel, et ühel rajal võib olla kuni viis inimest.

Valitsuse korralduse järgi võib avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates järgmisel kahel nädalal teha üksnes sporti, kui järgitakse sportimisele kehtestatud reegleid. Piirang ei kehti spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele, samuti puuetega inimeste tegevustele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Juta.
Juta.

Haapsalu ujulas pole kunagi ülerahvastatust. Sinna käibki ainult 3 inimest ja needki kolmes erinevas riietumisvahedes. Arvan et laager on ikka 1-4 klass, kellel on tavaline koolivaheaeg ja peale seda naasevad nagunii ju kooli ja on ikka nina pidi koos.

Harald
Harald

Mina lugesin küll KaKa käsulaudadest välja, et Veekeskused ja basseinid suletud 🔐 esmaspäevast alates…
Haapsalus juhib viletsuse poole meid endine arstionu… 🤪

eem
eem

Postimees Harald, see on ju hea, et iseseisev linnake on Haapsalu. Keda need pealinlaste keelud – käsud huvitavad. Oleme Läänemaa või mitte ah!?

Agu
Agu

riided seljast,ujukad kodus jalga ja jooksuga ujuma ja siis kilpsadi – kolpsadi kähku läbi lume tagasi koju sooja dušši alla ja riided selga tagasi. Nii võib küll haigeks jääda ja siis pannakase see koroona viiruse süüks. Üks nakatuni lisandus Läänemaale 🙂

tige
tige

pange see ujula kinni, kaua te mängite…..

Rita
Rita

Tõesti, mis laager??

riho
riho

jah

Kodanik
Kodanik

Mis mõttes nagu? Oli ju selgelt kirjas, et ujulad peavad kinni olema. Kui Tallinnas ujulad kinni, siis ronitakse meile ju.

Veebe
Veebe

Millest teie arusaam, et ujula on ülerahvastatud ja toimub tunglemine…tainas!?

eem
eem

inimeste arv on ju piiratud korraga basseinis olles. Lugege ka ikka!

Tõesti
Tõesti

Laager ??? Nagu päriselt

Täpsustan
Täpsustan

Lubatud on kasutada siseujumisbasseine individuaalseks ujumiseks.
Piirang ei kehti spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade ja esiliigade mängijatele, samuti puuetega inimeste tegevustele. St nemad võivad ka laagreid pidada.

Lutikas
Lutikas

Oli ju öeldud kõigile, et spa-d ja veekeskused kinni. Mudalinlastele see vist kohale ei jõua. Nakatumine toimub mitte vees ujudes, vaid riieteruumis esikus ja mujal ruumides, kus köhitakse ja ventilatsioon olematu.

tjah
tjah

Veekeskused peavad kinni olema. Tõesti kummaline. Ja kui bassein ja riietusruumid lahti, siis soome saun oma 90 kraadiga tunduks ju palju ohutum?

Ahsoo
Ahsoo

Koroonahaige inimene tuleb ujuma või? Olen kõrges palavikus, hingamisteed on kinnised ja mõtlen, et ah lähen ujuma, nii hea on olla. Või te mõtlete viirusekandjat, kes ise arugi ei saa, et haige on? Aa see pole mingi eriline levitaja, sest ta ei köhi ega midagi.

arst
arst

mõnel võtab koroona mõistusenatukese ära…

misasja
misasja

pidi kopsudele ju mõjuma!?

Majaomanik
Majaomanik

No kui on ujumislaager juba Tallinnast,siis parem eemale hoida.

eem
eem

muidu ei hoidnud eemale või?

wpDiscuz