Kaia Kanepi pääses Melbourne’is poolfinaali

Kaia Kanepi. Foto: Eesti tennise liitka

Kaia Kanepi (WTA 94.) pidi Eesti aja järgi reede hommikul Melbourne’is peetava WTA 500 kategooria turniiri Gippsland Trophy veerandfinaalis kohtuma 8. asetatud Karolina Muchovaga (WTA 27.), ent tšehhitar andis loobumisvõidu, kirjutas ERR.

35-aastane Kanepi ja 24-aastane Muchova pidid vastamisi minema Margaret Courti nime kandval tenniseväljakul, aga tšehhitar loobus veidi enne mängu algust kõhulihase vigastuse tõttu.

Kolmeaastase vaheaja järel WTA tenniseturniiril veerandfinaali jõudnud Kanepi oli Gippsland Trophy avaringis kahe punkti kaugusel kaotusest, kuid suutis lõpuks alistada kohaliku mängija Astra Sharma (WTA 129.), 1:6, 7:5, 6:2. Teises ringis lõpetas Kanepi maailma seitsmenda reketi, valgevenelanna Arina Sabalenka 15-mängulise võiduseeria – eestlanna alistas kolm turniiri järjest võitnud Sabalenka 6:1, 2:6, 6:1. Kolmandas ringis alistas Kanepi 7:5, 6:1 venelanna Darja Kasatkina (WTA 71.). Sellega pikendas Kanepi enda võiduseeria 13-mänguliseks.