Politsei tõi kopteriga Vormsilt ära akendesse tulistanud mehe

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

vormsi mitmesaja aasta vanused ratasristid. Foto: Arvo Tarmula
Vormsi mitmesaja aasta vanused ratasristid. Foto: Arvo Tarmula

Pühapäeval tulistas 35aastane mees õhkrelvaga Vormsil Hullo trahteri akendesse, purustades 20 akent. Politsei reageeris väljakutsele kopteriga.

Politsei sai teate akendesse tulistamise kohta kell 14.22. Kell 15.30 startis PPA lennusalga kopter Kiltsi lennuväljalt, pardal Haapsalu politseipatrull. Haapsalu politseijaoskonna patrullitalituse juhi Meelis Laurmanni sõnul kaaluti ka teisi transpordiviise. Politsei oli Vormsil 15.42 ning liikus ringi seal ootava patrullautoga.

Politsei pidas Vormsil korrarikkuja kinni ning toimetas kopteriga Haapsalu jaoskonda. „Ta on meil praegu jaoskonnas,” ütles Laurmann esmaspäeva lõuna ajal. Laurmann lisas, et mees saab vahi alt välja tunni jooksul, kui kõik menetlustoimingud on tehtud.

Politsei alustab mehe suhtes menetlust vara tahtliku kahjustamise alusel. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja menetlus. „Tõenäoliselt läheb kohtusse,” ütles Laurmann.

Trahterihoone omaniku sõnul on klaasides kuuliaugud, kuid päris katki aknad ei ole. Ta lisas, et oma kiirete tööasjade tõttu pole ta jõudnud olukorrast täit ülevaadet saada, kuid kavatseb esitada kahjunõude. Hoones talvisel ajal mingit tegevust ei ole, suviti on seal hostel ja söögikoht.

Lääne Elu andmetel on tulistaja Vormsilt pärit Markko Targamaa, kes praegu enam saarel ei ela. Küll elab seal tema ema, kelle juurest politsei pühapäeval mehe ka tabas.

Targamaa on seadusega pahuksis olnud varemgi. 2019. aastal röövis Targamaa Haanja kauplust. Toona süüdistas prokuratuur teda kahes kuriteos: relvastatud röövimises ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises. Toona määras kohus mehele kolm kuud vanglakaristust. Ülejäänud määratud vangistus, kolm aastat ja kolm kuud, määrati toona Targamaale tingimisi nelja-aastase katseajaga.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
14 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Arusaamatu
2 aastat tagasi

Imelik, et see mees ikka vabalt ringi liigub. Kui katseaeg peal ja jääd narkootikumidega vahele siis peaks nagu kinnimajja sattuma. Ei saa mida see politsei teeb või on siis koputaja.

Para Grahv
2 aastat tagasi

Mis tüübid politseis ometi on? Mis vara kahjustamine, kui tegu on avaliku korra raske rikkumisega ja seda korduvalt karistatud isiku pool ?? Ei imestaks,kui tüüp paarsada euri trahvi saab ja jälle tembutama hakkab.

Jens
2 aastat tagasi

Hirmutav elu jõudnud Vormsile. Oh hullu!!

Georg
2 aastat tagasi

Andekas tüüp tegelikult, kui suutis õhupüssist tulistada.
Aga tegelikult paras tolvan, tunnen kaasa kohalikele, kui nad hirmunult pidid politsei saabumist ootama.

Pamp
2 aastat tagasi

Nõuka ajal röövisid kaks meest Tallinnas Balti jaama lähedal pargis päise päeva ajal ühelt naiselt noa taolise esemega käekoti. Juhuslikult nägid seda pealt miilitsakooli kursandid ja võtsid röövlid kinni. Kohus mõistis mõlemale 5a reaalsel vangistust.
Röövitud rahakotis oli 40kopikat.
Meil määras kohus relvastatud poeröövi eest 3kuud!
Kus on loogika.

Genka
2 aastat tagasi

Kas tegemist võib olla omal ajal võsasaates kuulsaks saanud räppar DMCga?

hmm
2 aastat tagasi
Reply to  Genka

ei

Ka vormsilane
2 aastat tagasi
Reply to  Genka

On jah

5miinust
1 aasta tagasi
Reply to  Genka

Ei, tegu on su vanaemaga!

Nii on
2 aastat tagasi

Kuigi relvastatud röövi eest on ette nähtud vanglakaristus 3-15 aastat, pääses Haanja poeröövel üllatuslikult vaid 3 kuu pikkuse nn šokivangistusega. Markko kasuks räägib asjaolu, et ta on viimased 10 aastat olnud tubli mees. Ta on pärit Läänemaalt Vormsi vallast, kus ta pani kümmekond aastat tagasi toime koledaid kuritegusid ja istus selle eest isegi Tartu vanglas Avaldatud: 24 oktoober, 2019 Lõunaeestlane.ee Politsei pidas saarel korrarikkuja kinni ning toimetas koptergiga Haapsalu jaoskonda. „Ta on meil praegu jaoskonnas,” ütles Laurmann. Laurmann lisas, et mees saab vahi alt välja tunni jooksul, kui kõik menetlustoimingud on tehtud. ,,Lääne elu,, täna Ma ei oska ka enam… Loe rohkem »

Vormsi vangla direktor
2 aastat tagasi

Kas on veel keegi kes kahtleb maal relva vajalikkuses? Relvaluba peaks maakad igatahes lihtsustatud korras saama.

Arnold
2 aastat tagasi

Sellisele mehele kindlasti mitte.

komissar paio
2 aastat tagasi
Reply to  Arnold

ah , mis sa ajad nüüd ss

Ah mis
2 aastat tagasi

registreeritud relvast tulistamine isegi enese ja oma vara kaitseks toob kaasa väga palju sekeldusi ja stressi, hea veel, et ise lõpuks süüdi ei jää. Ei soovita ametlikku relva omada!