57

Jõks: valitsuse maskikohustus ei ole seaduslik

Allar Jõks

Vandeadvokaat Allar Jõksi hinnangul on valitsuse korraldus avalikes siseruumides maske kanda tühine. Samuti ei ole tema hinnangul kedagi võimalik trahvida maskide mittekandmise eest.

Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusest ei saa tema sõnul välja lugeda, et inimesi võib kohustada maske kandma. „Lugege mitu korda tahate aga maskisundust välja ei loe. Ega üldvolitust, mis võimaldaks valitsusel kehtestada muid piiranguid, mida seadus ette ei näe,” kirjutas Jõks sotsiaalmeedias.

„Seega on niivõrd lihtsas asjas nagu maskisunduse kehtestamine puudusi rohkem kui kooseluseaduse teemalisel uudisel kommentaare. See tekitab kahtluse, kas näiteks muud viiruse piirangud ettevõtetele on õiguspärased,” ütles endine õiguskantsler Allar Jõks sotsiaalmeedias.

Jõks toob välja, et nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus ei võimalda selgesõnaliselt kohustada inimesi maske kandma. Jõksi sõnul võivad kõik, kes tunnevad, et korraldus nende õigusi piirab, kuu jooksul kohtusse pöörduda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Linlane
Linlane

Pange mask ette ja kõik, pole vaja otsida mingeid seaduse punkte, järelikult juristidel vähe tööd, et praegusel ajal niisuguse tühja peale aega raisata maksumaksja raha eest, nemad sind ravima ei tule, ainult targutavad

Täitasa lõpp
Täitasa lõpp

Haapsalus ja selle lähiümbruses on max 10 inimest nakatunud, kes istuvad isolatsioonis. Elanikke selles piirkonnas on aga üle 10 000.. kas tõesti peab skafandriga linna vahele jalutama minema???

Linlane
Linlane

Mida veel vaja on, koolid kinni, lasteaiad kinni, plaaniline ravi seiskub, nakatumine suureneb, inimesed surevad, toimuvad koondamised jne.

misasja
misasja

Pole vaja paanitseda nii hirmsasti! Tõepoolest, teie tekstist jääb mulje nagu kõik saavad kohe kohe surma ja eluke püsib vaid ühe pisikese maski najal. Absurd!

Mart
Mart

Tark inimene paneb maski ette ning rumal vaidleb ja otsib ettekäändeid maski mittepanemiseks.

Ulla
Ulla
Tead tark Mart, et esiteks kõik ei vői ja ei saa maski kanda tervislikel ja paljudel muudel põhjustel, teiseks on tarku, kes ütlevad, et maski kandmisest pole viiruse korral mingit kasu, kolmandaks kas tõesti usud sinisilmselt kõiki neid viirusega seotud numbreid mida terviseamet ette söödab ja kindlasti ei usu et tegemist võib olla tahtliku majandusolukorra nõrgendamisega ja ametnike ning poliitikute afääride peitmisega ja rahamahhinatsioonide korraldamisega ja tulude jagamisega oma äranägemise järgi, ja just nimelt kriisiolukorra taha pugedes ja sellepärast hoitakse ka kriisiolukorda kunstlikult üleval…. Kuulsin ise elmariraadiost uudist mõned päevad tagasi, et oli üks koroonasurm ja ohvriks oli 99 aastane… Loe rohkem »
Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Mask ei kaitse viiruse eest.Taanis tehti uurimus teadlaste poolt – maski kandjad haigestusid samuti nagu need kes ei kandnud maski.See viirus on nii väike, et läheb läbi maski nagu sääsk läbi võrkaia. Aga et nad meid rahule jätaksid siis peab midagi suu ette panema, muidu maskikandjad tulevad mitte kandjatele veel kätega kallale – mine sa isahane tea. Hapniku puudus pidavat mõjuma pärssivalt ajutegevusele.

Agu
Agu

Reaalsustaju on inimestel kiire kaduma. Moe pärast võib ju poes selle maski ette panna ka, rahunevad maha. Muidu saavad infarkti ka veel, seda pole vaja vast.

Ah mis
Ah mis

jajah, neid “tarku” on nähtud küll, kes pargis üksi jalutades mask näo ees kõnnivad või jalgrattaga sõidavad maskiga. Asi pole tarkuses üldsegi, vaid inimese loogilises mõtlemisvõimes.

Teise Arnoldi Tütar
Teise Arnoldi Tütar

Kui ohus on rahva tervis- on väiklane tulla esile mingi seadusega. Kas seadus on tähtsam inimese tervis? Kui oma mõistus ei tööta-tuleb käskida mask pähe = olgu seadust või mitte.Kas jälle põõsapoliitika tahab segada tegutseva valitsuse tööd?

TAT-le
TAT-le

Õige … kuid seaduseandja võiks siiski seadust tunda ja korraliku seaduse vastu võtta.

Khm..
Khm..

Kas Teie meelest oleks arukas, kui valitsus praeguses olukorras hakkaks tegelema maskikandmise kohustuslikuks muutmise seadusega ja kui asi ükskord sellega ühel pool, siis alles ütleb , et inimesed kandke maske!? On olukordi, kus ei saa vaadata, mida ütleb seadus. Ei raatsita maski peale raha kulutada ja seetõttu käib üks tobe jauramine!

H.h
H.h

Kui oma,,mõistus,, ei tööta, siis ärge kommenteerige!

Mis mõte
Mis mõte

On sellisel artiklil? Kui haigus kogub järjest hoogu siis rääkida mingitest seadustest.Tuleks ikka järgida soovitusi ja kasutada OMA mõistust,et nakatumist vältida,sest sellest oleks kasu kõigile.

H.h
H.h

Istu kodus, lase teistel inimestel elada, kui nii väga pabistad ja kui ikka oma mõistus ei võta, avarda silmaringi!

Agu
Agu

Kas valuraha saab nõuda ka, kui tunnen, et minu õigusi on riivatud, või peab enne politseionu käest trahvi saama!? Küsimus tasub kaalumist ja raha oleks vaja küll.

Triinu
Triinu

Vähemalt oli tore näha, et kõigil maskid ees kaubamaja Coopis.
Viirust ei karda, aga mina ei hakka riskima. Mis sest, et olen alla 40, aga kuna ma ei tea kas põen kergelt või raskelt selle läbi, siis kannan poes maski.
Ma tean ka inimest kellele viirus külge ei hakanud ja antikehasid ka polnud. Ja elukaaslane põdes tal ilma sümtomiteta.

No mis
No mis

Ja kuidas teadis, et koroonat põdes just? Nohu oli või?

Siil
Siil

Oot oot ma olen ka aru saanud, et maski kannabki see kes viirust kardab, kui poes on rahvas ilma maskideta ja inimene näeb poodi sisenedes seda ning kardab viirust panebki vahetult enne seda maski ette ja ongi kõik tagatud tema ohutus viiruse puhul , miks siis mul veel seda vaja? Väga hea artikkel

Enriko
Enriko

Maski ei kanta selleks, et ise viirusest pääseda, vaid selleks, et mitte teisi nakatada. Sel on suur ja põhimõtteline erinevus. Vaid arstid, kes pakivad end kosmoseskafandrisse enne nakkusosakonda sisenemist püüavad tõsimeeli oma tervist kaitsta. Tavainimene ei suuda isegi näomaski meditsiiniliselt korrektselt ette panna ja ära võtta.

maestro
maestro

õhtuleht on kõige kollasem ning süüdimatum
wabariigis

Mnjah
Mnjah

Olla igas pulmas peigmees ja matustel kadunuke. Kas edevuse laat juba ära ei tüüta või häbitunnet ei teki? Kui maskikandmine on ebaseaduslik siis palun analüüsi et kas teiste nakatamine on avalikes huvides lubatud? Seadus ju keelab. Mõnel on probleeme õigusfilosoofilise tunnetusega, äkki on abi spetsialistide poole pöördumisel?

?? ??
?? ??

Nakatamine on ebaseaduslik. Kui tunnete, et teid on nakatatud, siis pöörduge oma õiguste kaitseks kohtusse. Võit nakataja üle on garanteeritud ning õigus jääb teile.

Nii see kohtusüsteem toimibki.
Haigustega on samamoodi nagu roolijoodikutega. Võib juhtuda, et saate viga või surma, kuid kohtus saate oma õigustele kaitse.

Tegelikkuses võiks riik panna seadustesse kirja maskikandmise nõude. Siis poleks mingit vastuvaidlemist. Rahvahääletust oleks hetkel vaja, et rahvas saaks ise vastava seaduse vastu võtta.

Misasja
Misasja

Aa äkki maskikandja puudutas oma maski näo ees ja siis näppis poeriiulil samade sõrmedega mingit toodet, teine tuli, sai nakkuse, kas maskikandja peaks nüüd sellisel juhul vastutusele võtma? Inimesed hakkavad oma fantaasiatega segi minema juba, rahunege maha krt võtaks!!!!!!

!!!
!!!

Et riigi funktsioone hakkab teostama reakodanik? Inimlik lollus on hukutav!

H.h
H.h

Riik see ongi rahvas , kui loll peab olema et, isegi seda ei tea??

Agu
Agu

see on ainult teoorias nii. Reaalselt pole rahval võimu ju, käid valimas küll, aga demokraatia rikub kõik ära ja seda lahendust mida sa lootsid ei saagi olema ega tulema. Te ju näete seda ise ka. Loosung on muidugi kena, et riik see on rahvas.

Majaomanik
Majaomanik

Või hakkab jälle presitendiks pürgima,et iga päev esineb?

Aga just
Aga just

Hahahahaha

to Tim
to Tim

mis standate te siis soovite….pole veel kedagi näinud sokk nägu katmas. Ise võiks ju ka natuke mõelda.Või kas tõesti valitsus peab lahti seletama- salli tohib kanda näo ees, sokke mitte….

wpDiscuz