8

Erkki Bahovski: ootele pandud euroraha

Erkki Bahovski.

Erkki Bahovski.

Esmaspäeval blokeerisid Poola ja Ungari Euroopa Liidu kokku 1,82 triljoni euro suuruse eelarve ja taastepaketi, tekitades niiviisi ühenduses uue kriisi.

Blokeerimise põhjuseks oli kavatsus siduda juurdepääs eurorahale õigusriigi põhimõtetest kinnipidamisega.

Poola ja Ungari on ise saanud Euroopa Liidust alates liikmeks saamisest 2004. aastal miljardeid eurosid ja koroonakriisi arenedes läheks uut raha kindlasti vaja. Kuid Varssavi ja Budapest näevad Euroopa Liidu õigusriigi põhimõtete rakendamises kavatsust riivata nende suveräänsust.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jamps
jamps

millal poola ja ungari end siis kehtestama peaksid … igal riigil on sise ja välispoliitika ning kui seda tahetakse ära suruda siis poola sugune võib eu –st üldse minema marssida. Ei pea ju tülitsema ega Pariisi – Berliini tarku tõdesid kuulama. 2008 kriisis sai Poola kõige paremini hakkama , Putin saab sanktsioonides järjest paremini hakkama .. mis siis teistel häda peaks olema.

Jah
Jah

Ma ei saa ka aru, miks Eesti nii vedel on selles küsimuses? Eks targemad vist teavad, et meie vabariigi suveräänsus on nagunii ammu läinud ja enam tagasi ei tule. Võetakse raha vastu vaikides lihtsalt. Põhjanaabrite juures on see raha veel suurem probleem, kuna vastupidiselt Eestile, maksavad sommid toetuspaketile peale ja mitte vähe. Arvake, kes sealmaal peaministri partei on

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Et siis õigustame riikide kohtute allutamist valitsustele ja autokraatlike võimurite omavoli??

Sinule kummaline
Sinule kummaline

Aga Poola ja Ungari valijad nii ei arva. Nagu ütles meie president, las iga riik otsustagu oma asjad ise.

Mnjah
Mnjah

Juhul kui kohtunik avaldab tahtlikult kohtu materjalid protsessi ajal ajakirjandusele siis järgnevad sanktsioonid. Seda nii Poolas kui ka Eestis ning võetakse ära kohtunikul puutumatus. Milles on probleem? Pigem on küsimus selles, et poolakad on rahvusena tugevad ja kaitsevad ühiskonnas väljakujunenud väärtusi. Näiteks Prantsusmaal käitub võim nii nagu ise paremaks peab, muudab väärtuste tõlgendamist edasi tagasi. Viimati siis sisserände küsimustele lähenemine nagu Ungaris. Miks me ajakirjandus selle kohta ei kirjuta? Tegelikult näitab see arusaamatut hüsteeriat ühiskonnas ja kvaliteetmeedia puudumist. Kahjuks ka inimliku lolluse vohamist.

Noeitea
Noeitea

Kuule inimene, ära loe nii palju delfit!

viloloog
viloloog

Selleks ei pea Delfit lugema, piisab kui Poolas tuttavaid on!

Agu
Agu

Oleneb tuttavatest. Need nn tuttavad võivad vastased olla, aga enamus inimesi ju pooldab seda. Poolas ja Ungaris on valitsuse toetus vägagi suur, kordi suurem, kui meie riigis.

wpDiscuz