Ministeeriumi nõuded käivad Nõva koolile üle jõu

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva kool. Malle-Liisa Raigla

Vaid kolmandik Nõva kooli õpetajaid vastab haridusministeeriumi nõuetele, logopeedi ja sotsiaalpedagoogi pole üldse. Malle-Liisa Raigla

Nõva kool ei suuda täita haridusministeeriumi nõuet palgata kvalifitseeritud õpetajad.

Nõva kooli direktor Peeter Kallas vahetas kooliaasta alguseks välja suurema osa õpetajaid, sest nad ei vastanud kvalifikatsioonile – puudus magistrikraad õpetatavas aines või õpetajakutse. Haridusministeeriumi nõuetele vastavaid töötajaid nende asemele aga ei leitud – pilt on isegi kehvem kui enne õpetajate väljavahetamist.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eesti NSV sai läbi
Eesti NSV sai läbi

Reps astus tagasi ja nüüd peaks ju raha jätkuma ka õpetajatele! Kantslerid ja nõunikud ja autojuhid olid üle kullatud Repsi ajal, kõik Repsi lähiring suples rahas. Nõuka-aeg sai Haridusministeeriumis loodetavasti läbi.

Kalle
Kalle

Jumalat ei ole, sealt abi küll ei tule.
Tulevikus valige hoolega vallavalitsust.

Milleks
Milleks

selline sihiteadlik hala. Köik ikka selles suunas, et kool tuleks sulgeda jn, jne. Ausalt öeldes on sellist destruktiivset lähenemist meie eesti elule ja inimeste kiusamist ikkagi väga ebameeldiv lugeda. Saab ainult veel Jumalat appi hüüda, et Növale (ja ka Eestisse) elu alles jääks.

Kokkuvõte
Kokkuvõte
Siinsest ning valla lehes ilmunud halast: – Lõhmus, Kallas ja kõik Lääne-Nigula valla ametnikud hirmsasti muudkui arendavad elu Nõval – Kohalikud aina takistavad seda arendamist – Kui kohalikud ei takistaks, oleks kool juba kinni, hoone mõnele “ärimehele” ära kanditud ja küll siis oleks elu Nõval alles lill! – Seega on need tülikad kohalikud kõiges süüdi, et elu Nõval ei “arene” – Ja kooli probleemides on täna ikka veel süüdi endine direktor, kes rohkem kui 3 aasta eest vallandati, ebaseaduslikult hoolimata sellest, et eelmine järelevalve selle direktori ajal korras oli. Kohalike poolt paistavad asjad aga hoopis niimoodi: – kool 3 aasta… Loe rohkem »
Mari
Mari

Skandaalne provokaator Tarand vastab kvalifikatsiooni nõuetele. Ha,ha!

Pelsot
Pelsot

Tarandil on vähemalt kõrgharidus olemas

hehh
hehh

ega siis haridus veel inimest tee, olgu ta nii kõrge kui tahes. haritus loeb …

Jokk
Jokk

Lõhmusel vesi ahjus, minister astus ka tagasi kes pidi koolitusloa ära võtma, et saaks koolimaja oma “ärimehele” jokkitada.

Ivo Karindi
Ivo Karindi

Siinkohal peab kommenteerima, et Nõva Koolist vallandatute seas oli ka minu abikaasa Margit Karindi – Tallinna Ülikooli magistrikraadiga sotsiaalpedagoog, Cum Laude. Temale maksti seadusevastase vallandamise eest kompensatsiooni kokku 4 kuupalga ulatuses.
Nüüd aga loeme siit, et justnimelt sotsiaalpedagoogi on nii Nõva Koolis kui ka Lääne-Nigula vallas hädasti vaja!
Kuulge inimesed, te just vallandasite sotsiaalpedagoogi seadusevastaselt ja nüüd väidate, et ei ole mitme kuu jooksul inimest leidnud? Mis toimub? Kas seda saab nimetada valla juhtimiseks? Või on tegemist olukorraga, milles mingi umbmäärase “poliitilise valiku” nimel on kadunud igasugune inimsus koos kõige elementaarsema loogilise mõtlemisega?

Võimalik vaid Lääne-Nigulas
Võimalik vaid Lääne-Nigulas

Hooaeg 3, osa 10. Ei ole siin midagi imestada, igapäeva tavapraktika.

Uus töökoht
Uus töökoht

Lääne-Nigula vallavalitsus võiks tööle võtta reputatsiooniriski analüütiku, et selliseid ämbreid vältida. Ainult et kui nad oma palkamise tavapraktikat järgivad (kuulekus, mitte kompetents), oleks see töökoht sisutühi, kuna kohustus oleks raporteerida, et risk=0.

Lihtne ju
Lihtne ju

Lääne-Nigula vallas ei palgata mitte kompetentseid inimesi vaid kuulekaid. Seal on suur vahe, pole mõtet viriseda.

Hellat
Hellat

Hakake ise siis valda juhtima!

enn
enn

hea idee, aeg lõhmust umbusaldada!

toetusavaldus
toetusavaldus

Võidelge Ivo! Niivõrd pahatahtlikule vallale ja vallavanemale tuleb koht kätte näidata! Ei saa olla, et vald lihtsalt tuleb ja lammutab jõuga ja veel ebaseaduslikult.

Poliitiline otsus
Poliitiline otsus

Lääne-Nigula vallas on “poliitiline otsus” kõik, mis määrab, inimeste kvalifikatsioon, töökogemus, haridus jms. tühi-tähi ei loe mitte essugi..

enn
enn

nagu juba mujal välja öeldud siis lapsed, elanikud jne. söögu muda. tule meile elama tõepoolest!

nii on
nii on

õpetajaid pole varsti ka teistes Eestimaa linnades. Ametit ei väärtustata. Korralikku palka näeb ehk ainult haridusminisrtri nõunik …..

Naabrimees
Naabrimees

Kulla Nõva rahvas.Ärge olge nii kriitlised. Õpetajad saatke kooli ja direktor dokumentide vormistamise kursustele. Saavad kõik nõuded täidetud.

Ei saa panna
Ei saa panna

Ja kinni nad selle kooli panevad,no ei aita ükski vägi.Kuna valla kunn ja tema jooksupoisid pole asjaga ise hakkama saanud siis nüüd kasutatakse Haridus ja Teadusministeeriumi.Pika punnitamise tulemusel lastakse kool nii põhja,et ministeerium võtab koolitusloa ära ja ongi asi tehtud.Kusjuures kunn ja muud asjapulgad puhtad poisid.

kuulja
kuulja

sinna väravasse nad ilmselt palli mängivadki. Kurb..

Volikogu liige
Volikogu liige

Lp. hr. vallavanem, see olukord tuleb kiiresti heastada! Valimised on tulekul, nii ei saa neile vastu minna!

Elli
Elli

Ei saa see Lõhmus enam pukki! Lõpuks saab ka tema aeg otsa. Ta on korduvalt erinevate rehade otsa astunud.

wpDiscuz