Lääneranna noored võitsid suurel jooksupeol medaleid

Lihula lasteaia, Lihula gümnaasiumi, Metsküla algkooli ja Kõmsi algkooli spordilapsed. Foto: Annika Mänd

Pühapäeval oli Jõulumäe tervisekeskuses 36. metsajooks, mis ühtlasi oli Pärnumaa koolinoorte krossijooksu meistrivõistlus.

Rajal olid nii 5–6aastased lapsed kui ka kuni 60aastased jooksusõbrad. Kokku käis ilusa hilissügise ilmaga sportimas julgelt üle 300 jooksusõbra.

Lihula, Kõmsi ja Metsküla kooli ning Lihula lasteaia sportlased näitasid igal distantsil häid tulemusi.

Lääneranna valla 21 noort võistlesid neljas vanuseklassis. 8-, 10-, 12- ja 14aastaste jooksudes oldi igal pool väga tublid. Koju toodi kuus medalit, lisaks muid kõrgeid kohti. Lääneranna noorte osalusel peetud jooksudes oli kokku võistlejaid 32 spordiorganisatsioonist. Kaugemad olid kohale tulnud Tartust, Elvast, Tallinnast ja mujaltki.

Jooks oli tõeline spordivõistlus, sest kui 7–8aastased lapsed läbivad võistlusolukorras maastikul ühe kilomeetri või 11–12aastased kaks kilomeetrit, peavad jooksud näitama juba ka mingisugust jõuvarude jagamise oskust.

7–8aastaste tüdrukute 1000 m jooksus saavutas Pärnumaa meistrivõistluste arvestuses 3. koha Johanna Tšekenjuk. Jõulumäe metsajooksu arvestuses oli ta 5., tema aeg oli 4.45,3.

Tubli siin ka Emma Lobjakas, kes oli meistrivõistluste arvestuses 5.0ga viies, ja Ketely Alpius, kellele kuulus 6.22ga seitsmes koht. Poiste arvestuses jooksis Romet Tšorni ajaks 5.05,2 ja oli sellega kümnes.

Tüdrukute 9–10aastaste vanusegrupis võitis Radele Kanter kaks pronksmedalit. Nii maakonna meistrivõistluste kui ka metsajooksu arvestuses andsid need talle 1000 m aeg 4.04,5.

Sama vanade poiste hulgas tegi medaliväärilise jooksu Henry Kurnim. Metsajooksu arvestuses oli ta viies, kuid Pärnumaa meistrivõistlustel saavutas ta ajaga 3.59,1 kolmanda koha.

Ka 11–12aastaste vanuseklassis tulid medalivõidud. Sellest vanusest alates tuli jooksjatel läbida juba 2000 meetrit. Kertu Kärp võitis ajaga 9.08,4 kaks pronksmedalit. Pärnumaa meistrivõistluste arvestuses mahtusid veel esikümnesse Lisandra Neeme, kes oli kaheksas ajaga 10.38,6, Vivia Aruots üheksanda tulemusega 10.45,2 ja kümnendana Kirsi Kunz, kes sai ajaks 10.57,0.

Poiste arvestuses said meistrivõistluste arvestuses 8. ja 9. koha vastavalt Kaur Alanurm ja Sander Mänd. Ajad neile 9.21,8 ja 10.12,0. Tütarlaste 13–14aastaste 2000 m jooksus sai metsajooksu arvestuses 9., kuid meistrivõistluste arvestuses tubli 6. koha Helena Caroly Kukispuu. Tema 2000 m jooksu aeg oli 9.55,3. Kaheksas oli siin Merjel Vahula ajaga 11.27,8.

Sama vanade poiste 2000 m distantsil võttis meistrivõistluste 10. koha Simo Linno, aeg talle 9.44,5. Tublid olid veel Vesse Alanurm, Karl Reinmaa, Raiko Tšorni, Viktoria Elisabeth Kepp, Elisabeth Kelder ja Elmo Linno.