1

Koroona kaotas hooldekodudest järjekorrad

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lossipargi eakatekodu Koluveres. Urmas Lauri

Lossipargi eakatekodus Koluveres on ruumi 156-le inimesele. Hooldaja Gerti Simmeri sõnul on kolmes majas praegu sadakond eakat. Foto: Urmas Lauri

Kui aasta tagasi oli Läänemaal hooldekodukohta võimatu saada, siis nüüdseks on kuni aastapikkused järjekorrad kahanenud olematuks.

Ajad, mil hooldekodude juhatajad võtsid iga päev vastu telefonikõnesid, kus pidid kohatahtjatele ära ütlema, on praeguseks möödas. „Ei ole enam nii nagu mõni aeg tagasi,” kinnitas Risti hooldekodu juhataja Ave Talving.

Mullu augustis oli Ristil hooldekodukoha ootel 20 inimest, praegu pole ühtegi. „Ristil järjekorda ei ole,” kinnitas Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus. „On see koroonahirm, et inimesed hooldavad lähedasi pigem kodus, või on neil rohkem aega – ollakse tööta või töötatakse kodus –, aga järjekorrad on kadunud.”

Lihula hooldekodu juhataja Vanda Birnbaumi sõnul pole kevadel tühjaks jäänud kohad seni täitunud. Eriolukorra ajal nagunii uusi hoolealuseid sisse võtta ei saanud. Mais tuli Lihula hooldekodusse koroonaviirus, kolm nakatunud hoolealust suri. Uusi elanikke sai hakata võtma alles juunis. Praegu on Lihula hooldekodus kaks tühja voodit – üks naiste- ja teine meestemajas. Järjekorras kohatahtjaid pole. „Kümmekond on neid, kes mõtlevad ja kaaluvad,” ütles Birnbaum.

Orul – maakonna kõige odavamas hooldekodus – on järjekorras kuus-seitse inimest.

„Ei saa öelda, et järjekorda üldse ei ole,” ütles Haapsalu de la Gardie’ hooldekodu juhataja Tiina Rohi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tõttaja
Tõttaja

Lossipargis ei olnud järjekorda ka eelmisel sügisel, kui töös oli vaid 2 maja.
Klientidest on järjekord sama pikk, kui töötajatest ukse taga.

wpDiscuz