1

Päästjad pidasid Paliveres vahupidu

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Paliveres oli vahupidu. Janno Osa

Tegelikult polnud Paliveres muidugi tegemist peoga, vaid ikka tõsise koolitusega, kus Läänemaa päästemeeskonnad õppisid nelja päeva jooksul lähemalt tundma vahtu kui tulekustutusvahendit.

Teisalt poleks koolituse kohta sõna „pidu” kasutamine isegi väga vale, sest arvestades vahuaine kõrget hinda, pole päästjatel seda kuigi sageli nii palju käes, et vahtu vabalt lasta saaks. „Viimase kümne aasta jooksul pole nii suuremastaabilist koolitust küll tehtud,” kinnitas ka päästeameti Läänemaa operatiivkorrapidaja Risto Roomet.

Sel korral said Haapsalu, Risti ja Nõva päästjad vahuga vabalt katsetada tänu suurele üleriigilisele kütusefirmale, kellelt saadi mitu tonni vahuainet, mille säilimistähtaeg kohe saabumas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Paliverelane
Paliverelane

Meil on Paliveres toredad ja tublid noored mehed kes õhinapõhiselt ehitavad, organiseerivad, kui vajaka päästavad! Edu neile!!!

wpDiscuz