Politsei võis kuritarvitada jõudu noorte kinnipidamisel

Lääne Elu

info@le.ee

Politsei pidas noorukid jõuliselt kinni. Foto: kuvatõmmis videost
Politsei pidas noorukid jõuliselt kinni. Foto: kuvatõmmis videost

Politsei pidas laupäeva õhtul Haapsalu raudteejaamas jõuliselt kinni kaks alkoholijoobes alaealist ja ühe 26aastase mehe, kes pandi puhuma. Elu24-ga rääkinud sündmust pealt näinud mehe sõnul jäi talle arusaamatuks, miks politsei noormehi nii karmilt kohtles.

„Nad läksid üsna ülbelt poiste juurde, panid nad puhuma ja seejärel kasutasid tugevat vägivalda nende peal, kuigi poisid ei teinud mitte midagi,” kirjeldas sündmust näinud ja filminud Timo.

Haapsalu politseijaoskonna patrulltalituse juhi Meelis Laurmanni sõnul muutus alaealine noormees agressiivseks ega allunud korraldustele, mistõttu tuli tema kinnipidamiseks kasutada sundi. Samuti tuli sundi kasutada alaealistega kaasas olnud 26aastase mehe suhtes, kes takistas politseinike tööd ja kellel oli palutud korduvalt eemale minna.

Kõik kolm inimest viidi politseijaoskonda. Alaealine noormees pandi kainestusmajja ja lubati järgmisel päeval koju, alaealine neiu anti samal õhtul üle lapsevanemale ning 26-aastane mees viidi pärast vestlust koju.

15 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
kas
2 aastat tagasi

tuli siis politseile avaldus,et noored käituvad korda rikkudes, kui ei, siis miks politsei tülitab asjatult inimesi, kas tänaval ei või siis alkoholi tarvitanu viibida.

2. kodanik
2 aastat tagasi
Reply to  kas

Enne kui hakkad nii keerulisi mõtteid mõtlema, tegele lihtsamate asjadega. Võta näiteks emakeeles järeleaitamistunde, See annab võimaluse mõtteid väljendada õigekirjareegleid järgides ja on lootust, et õpid lugema. Kui on kirjas, et alalealised olid purjus, siis on nad juba rikkunud seadust. Ja seaduserikkujatega juhtub ikka, et neil käsi väänatakse.

kiusavad
2 aastat tagasi
Reply to  kas

Loe palun ise ka oma teksti. Sellist algelist jaburust, nii keeleliselt kui olemuselt, on võimatu mõista. Purjus alaealised – sellest käib jutt. Lihtne ju!

Läänlane
2 aastat tagasi

Väga tubli politsei, ega muidu nendest ülbikutest tattnokkadest ei saagi jagu.

Majaomanik
2 aastat tagasi

Tubli politsei,purjus tattnokkadega ei ole vaja siidikinnastes käituda

Puzikov
2 aastat tagasi

muutke see pealkiri küll krt ära. Kui inimese moodi käituda ei oska peabki lumpen saama nuuti.

Pamp
2 aastat tagasi

Varsti pole meil palju puudu nagu Valgevenes. Mendid ründavad pealtnäha rahulikke elanikke päise päeva ajal.

käitu
2 aastat tagasi
Reply to  Pamp

Mul pole mingit hirmu, et politsei mind ründaks. Absoluutselt mitte.

Hooraakel
2 aastat tagasi

On viimane aeg kohtureformiks.Muidu võib minna nagu tavaliselt- politseinikud saavad tingimisi ja rikkujatest tahakse kannatanud. Ma imestan üldse,et patrullid tahavad veel kedagi kontrollida.

Milvi
2 aastat tagasi

Miks jälle siunate politseid. Anname aga noortele õigusi. Isegi joobes olles ei tohi neile enam midagi öelda. Muidugi tuleb sundi kasutada, kui korrale ei allu!

valge daam
2 aastat tagasi
Reply to  Milvi

NOORE,väljaarenemata füüsilise keha liiga karm kohtlemine võib anda ebameeldivaid tervisekahjustuse märke alles aja möödudes. Noormees peaks laskma end arstidel üle kontrollida(ikka päris tõsiselt) Kui tekkis sinikaid v. muljumise jälgi, siis kohe kindlasti tohtrite juurde.
Ei tundu just eriti tugeva kehaehitusega poiss olevat, kas tõesti pidi just nii teda korrale kutsuma……

Mhmh
2 aastat tagasi
Reply to  valge daam

valge daam
Alkoholitarbimine põhjustab palju kahjustusi (mille tagajärjed võivad ilmneda hiljem) noorele (eriti alaealisele) inimesele. Alkoholi tarbisid need alaealised arvatavasti vabatahtlikult ja omal soovil.
Probleem seisneb hoopis muus. Kahtlemata on neil noortel hingelised probleemid, millega on vaja tegeleda. Aga sellele kõigele ei aita mitte kuidagi kaasa meie praegused seadused, mis annavad eksinud noortele ainult õigusi ja karistamatuse tunde. Samuti ei aita kaasa politsei ründamine (igas mõttes).
Meie politsei on tubli ja teeb tänuväärset tööd.
Mida ei saa alati öelda kohtusüsteemide ja kohtunike kohta….

vanaema
2 aastat tagasi
Reply to  Mhmh

Ei vaidle vastu politsei hea töö osas, teema on ju sellest kerkinud, et inimene, kes juhtumit pealt nägi tõstatas küsimuse noorte kinnipidamisel kasutatud võtete liigse karmuse suhtes.Samuti ei saa valeks pidada nõuannet kui noormehel on kehalisi vigastusi või muud on tema kohus oma arsti külastada, sest elu alles ees ja tervis on elu alus. Küllap õpivad sellest intsidendist ka need noored

jajah
2 aastat tagasi
Reply to  valge daam

Nii juhtub, kui oma väljaarenemata organism kodus õigel ajal kasvatamata jätta. Siis peavad teised kasvatama jõulisemate võtetega.

juss
2 aastat tagasi
Reply to  valge daam

Ei olnud ja kuigi tugev, kui ühe õllega juba oksad laiali ajab!