Noorte alkoholiostjate dokumente kontrollib vaid iga kuues söögikoht

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu Taksi pubi oli ainus söögikoht, kus küsiti dokumenti mõlemalt testostu teinud noorelt. Pildil teenindaja Kristiina Pähn. Malle-Liisa Raigla

Haapsalu Taksi pubi oli ainus söögikoht, kus küsiti dokumenti mõlemalt testostu teinud noorelt. Pildil teenindaja Kristiina Pähn. Malle-Liisa Raigla

Juulis Haapsalu söögikohtades läbi viidud testostud näitasid, et alla kahel kolmandikul juhtudest ei küsitud seal lahjat alkoholi osta soovinud noortelt dokumenti.

Testostmise korraldas Haapsalus SA Läänemaa tellimuseltervise arengu instituut. SA Läänemaa rahvatervise- ja turvalisusekoordinaatori Ege Tatarmäe sõnul käisid 18aastane noormees ja neiu viieteistkümnes Haapsalus söögikohas, kus tellisid lahjat alkoholi. Noored käisid baarides eraldi, mis tähendab, et kokku tehti 30 ostu.

Testostu tulemus näitas, et 30 korrast küsiti noortelt dokumenti vaid viiel puhul. Taksi pubi oli ainuke, kus dokumenti küsiti nii noormehelt kui ka neiult. Kolmes kohas kohas küsiti dokumenti ainult noormehelt. „Statistika näitab, et tavaliselt küsitaksegi poistelt sagedamini dokumente,” ütles Tatarmäe. Ta lisas, et eelnevalt oli kokku lepitud, et küsimise peale vastavad noored, et dokument jäi koju. „Seal, kus dokumenti küsiti ja noortel seda ette näidata ei olnud, neile alkoholi ka ei müüdud,” ütles Tatarmäe.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kodanik
Kodanik

Ei jää see alkohol ostmata. Leitakse mõni tuttav kellel vanust piisavalt.
Tegelikult ei tohiks ka purjus inimestele rohkem alkoholi müüa. Kui paljud müüjad seda jälgivad?

lapsed ei peaks jooma
lapsed ei peaks jooma

Kui ei jää ostmata, siis see EI OLE OK. Seda trikina väljatoomine samuti ei ole kohane.

ehh
ehh

nii äge, ei jää ostmata. Kas te inimene saate aru, et otse alaealisele mitte müümise keeld on ikka natukene peadega inimeste välja mõeldud?! Kes joodik tahab olla, see saab igalt poolt see selge, aga kõik ei ole joodikud! Võibolla teie olete, seda ma ei tea.

Agu
Agu

Nagu häbi oleks küsida või milles asi!? Klienditeenindaja riskib ettevõtte omanikule suure trahvi saamisega pluss luubi alla sattumisega. Milleks seda vaja on? Töötaja tahab omanikule järelikult meelega käkki keerata! Ettevõtjad olge valvsad, päris suur protsent töötab teie kahjuks!

olaf
olaf

Ei saanud aru, miks eraettevõtte töötaja peab noortelt dokumenti kontrollima. Saan aru kui töötaja hoolib. Kontrollimine on rohkem riigiametnike pärusmaa. Nemad mõtlevad kõikvõimalikke ning mittevõimalikke seaduseid ja määruseid välja. Või siis peaks riik maksma eraettevõttele lisakulu eest, ehk siis kontrollimise eest.

to: Olaf
to: Olaf

Ei saanud aru? Selgituseks lisaks siis nii palju, et dokumendi küsimata jätmisel võidakse alkoholimüügi luba lihtsalt tühistada ja ega siis ei peagi enam dokumenti küsima. Lihtne, aga millegipärast tahavad kaupmehed alkot müüa. Miks küll? Ikka raha pärast.

olaf
olaf

Vastab tõele 94 % versus 6 %.

Hellat
Hellat

Kui rumal te olete?

olaf
olaf

Andke skaala. Parameetreid võite ise valida. Soovitavalt mitte alla kümne. Viisteist on vist palju. Tehke esmalt ka oma valik või paigutus.

juss
juss

Vabandage härra olaf, kas Teie olete ka rumal?

olaf
olaf

Kus te Juss ära tabasite. Olen jah rumal.

juss
juss

Ma olin ka kunagi rumal, sellepärast!

No aga
No aga

teeme siis nii, et rumalad siia ei kirjuta, vaid loevad, mis arukamatel öelda on ja võtavad õppust! Seda niisama möla on siin juba liigagi palju!

Hellat
Hellat

Siis ikka kohe väga

wpDiscuz