Indrek Tarandist saab Nõva kooli õpetaja

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Indrek Tarand oma suvekodus. Arvo Tarmula

Endine europarlamendi liige Indrek Tarand hakakb 1. septembrist õpetama Nõva koolis ajalugu, ühiskonnaõpetust ja inglise keelt.

„Jaa, vastab tõele,” ütles Lääne-Nigula valla haridusnõunik Kaie Talving. Tarand kandideeris ja temaga sõlmitakse leping aastaks. „Sõltuvalt sellest, kuidas õnnestub tunniplaani sättida, hakkab ta käima Nõval ilmselt kolm päeva nädalas,” ütles Talving.

„Ma pole kunagi salanud, et olen väljaõpetatud ja kuuenda põlve koolmeister,” ütles Tarand Lääne Elule. „Oli konkurss, kandideerisin ja osutusin valituks.” Tarand saab koolis veidi üle poole koha – kool on väike ja lapsi vähe. Sellele vaatamata ootavad Tarandit tema sõnul ees pikad päevad, täis tööd ja eneseharimist. Õpetajana töötanud on ta vähe – andnud Audentese erakoolis valikaineid.

„Tunniplaani veel ei tea. Reedel on õppenõukogu, eks siis kuuleb lähemalt,” ütles Tarand.

Tarand on lõpetanud Tallinna 21. keskkoolis inglise keele eriklassi ja 1991 Tartu ülikooli ajaloo eriala. Taranditel on Nõva külje all Harju- ja Läänemaa piiril suvekodu.

Talvingu sõnul on Nõva koolis kõik õpetajad olemas. Avaldusi laekus üle kümne. „Üllatav, et paljud rääkisid missioonitundest – et kool on hädas ja tahavad tulla appi,” ütles Talving.

Haridusministeerium tuvastas mais, et suurem jagu Nõva kooli õpetajaid ei vasta kvalifikatsiooninõuetele – neil pole kraadi või ei õpeta nad ainet, mida on õppinud.

Nõva koolijuht Peeter Kallas lõpetas töölepingud seitsme õpetajaga ja kuulutas välja konkursid, et leida kooli matemaatika-, füüsika-, keemia-, bioloogia-, geograafia-, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse, inglise keele, tööõpetuse, loodusõpetuse, eesti keele ja informaatika- ning lasteaiaõpetaja.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vambola
Vambola

Vaesed lapsed…

head kooli!
head kooli!

Kool algab kohe. Õpetajad on olemas. Ka õpilsed on olemas, hetkel veel. Lõpetage see haige hüsteeria juba ükskord ära ja laske inimestel oma tööd teha. Vahelduseks siin kraaksumisele võiksite ka ise töötegemist proovida.

kõlvatud
kõlvatud

Küll ei kõlba vallavanem(d), ei kõlba volikogu liiikmed, ei kõlba direktor(d), nüüd ei kõlba uued õpetajad jne jne. Jumal tänatud, et keegi lõpuks ometi kaika sinna ussipessa viskas. Ehk lõpuks ometi lõppeb see Nõva hädakisa leheveergudel.

kokkuvõtvalt
kokkuvõtvalt

on Tarandi eesmärk täidetud 🙂 nii palju reklaami ja nii kaua pildil olla pole ta juba tükk aega saanud ja varsti jälle valimised tulemas. aga kes ütleb, et ta peale reklaami ka muud tahtis ja paari nädala pärast tuleb uus uudis, et see koht ikka ei sobinud talle ja vaja uus õpetaja leida

no ja
no ja

teie teate tema eesmärkidest nii täpselt, sest???

kokkuvõtvalt
kokkuvõtvalt

ta on ju maailmavaatelt sots, see ütleb nii mõndagi. peale selle pole ta viimasel ajal poliitikas peale skandaalide midagi korda saatnud, viimased valimised oli täielik fiasko, kuidagi peab ju nüüd oma ego upitama

Väinz
Väinz

on see alles pommuudis
Pets on kõva mees
tehke järgi kaagutajad

Lapsevanem
Lapsevanem

Kahju kohe Nõva lastest.

miks kahju?
miks kahju?

Tunne rõõmu,et kõik õpetajad on olemas ja iga õpetaja annab just seda ainet, mida ta reaalselt ka ise õppinud on.Lapsed kohanevad ja erinevalt lapsevanematest ei punu intriige.Küll saabub ka rahu nõva kooli.

Sass S
Sass S

Oi kui populaarne tegelane !

Mari
Mari

Kui mu lapsed Nõva koolis käiksid, võtaksin nad sealt ära. Sihukese õpetajaga???, tänan, ei. Mida selline õpetab? Ebameeldiv.

sihuke Mari
sihuke Mari

Äärmiselt ebameeldiv on kibestunud mooride halvustavad kommentaarid inimese suunas, kelle teadmised ja silmaring on avaramad kui tervel kohalikul kogukonnal kokku.

Mari
Mari

Targal ja laia silmaringiga isikul ei oleks sellist käitumist kui sellel. Loe uueduudised.ee seal on ta kõik
,,vägiteod,, kirjas. Selline lihtsalt ei kõlba õpetajaks.

Kadi on ka nimi
Kadi on ka nimi

Sa tuled lihtsalt kogukonda solvama? Noh Oruste ja see mtü nõvakad, mis edasi, olete mehed või ei? Või ongi teie klanni kommentaar?

eks ta ole
eks ta ole

ära nüüd üle pinguta 🙂 praegu jääb mulje nagu oleks misjonär aborigeenidele helmeid ja usku tooma tulnud 🙂 pole veel teada, kas see misjonär äkki mõne kohaliku hõimu keedupotis ei lõpeta …

Selgita palun
Selgita palun

Mihukesega ka siis???

naerukoht
naerukoht

ja koolid pidid meil poliitika vabad olema

Nõva saaga on
Nõva saaga on

äraütlemata pikale veninud. Mul on arusaamatu, kes on selle olukorra niiditõmbaja “hall kardinal” ja mis on kogu selle tramburai eesmärk. Tagajärg on käega katsutav, mingit rahulolu ei tekki veel niipea. Kellele see on kasulik?!

Lõppeesmärk
Lõppeesmärk

Selle tramburai eesmärk on loomulikult kauni koolihoone kättesaamine pärast kooli väljasuretamist. Eks siis kuku midagi kõigile “ärimeestele” taskusse.

wpDiscuz