Lahkunud on Ants Roos

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Ants Roos. Foto Arvo Tarmula

Meie hulgast on pärast pikka rasket haigust lahkunud kunstnik ja Steni muinasjutuvõistluse algataja Ants Roos.

Ants Roos sündis 3. augustil 1941. Läänemaale sattus ta lapsena 1944. aastal.

Läänemaa kultuurilukku on Ants Roos läinud kunstnikuna, kuigi kunsti õppinud pole ta kunagi. Roosi lemmiktehnika oli pastellmaal. Ta on kunstisõpru rõõmustanud paljude näitustega, olnud Haapsalu kunstiklubi liige ja ka selle eestvedaja.

Sügav on Roosi jälg Eesti lastekirjanduses – koos abikaasa Ann Roosiga asutasid nad 1993. aastal oma varalahkunud poja Steni mälestuseks muinasjutuvõistluse. Kuni 2017. aastani oli võistluse korraldamine Rooside õlul, siis andsid nad selle üle Eesti lastekirjanduse keskusele.

Nädal tagasi said Sten Roosi 28. muinasjutuvõistluse võitjad Haapsalu lasteraamatukogus medalid kaela ja lillekimbud pihku ning Ants ja Ann Roosi sooja käepigistuse.

Muinasjutuvõistluse algatamise ja korraldamise eest tänas Haapsalu linn Ants ja Ann Roosi 2012. aastal linna vapimärgiga ning 2017. aastal andis president neile Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Margus Luik
3 aastat tagasi

Mul oli au Antsu isiklikult tunda. Tegemist oli äärmiselt sooja, muheda ja targa mehega. Puhaku ta rahus oma kalli poja kõrval!

Kaspar
4 aastat tagasi

Puhka Rahus Ants ! .🥀

Kaaslinlane
4 aastat tagasi

Ants, elu ei olnud Sul kerge aga alati suutsid sa olla optimistlik.