62

Lõps ja Lepp jäid lõplikult süüdi

Avatar

BNS

Riho Lepa (paremal) kaitsja Erki Kergandberg (vasakul) ja Alo Lõps esmaspäeval Haapaslu kohtumaja ees. Foto: Arvo Tarmula
Riho Lepa (paremal) kaitsja Erki Kergandberg (vasakul) ja Alo Lõps Haapaslu kohtumaja ees. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linnavolikogu eelarve- ja rahanduskomisjoni esimees Riho Lepp ja OÜ Haapsalu Linnahooldus juhatuse liige Alo Lõps jäid neljapäeval lõplikult süüdi riigihanke nõuete rikkumises.

Lepa kaitsja Erki Kergandberg ja Lõpsi kaitsja Anu Toomemägi vaidlustasid meeste süüdimõistmise riigikohtus, kuid seal ei võetud nende kassatsioonkaebusi arutusele.

Kuna riigikohus kaebusi ei aruta, siis jõustus Lepale mõistetud rahaline karistus 20 599,80 eurot ning Lõpsile mõistetud rahaline karistus 8710,80 eurot.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Leppa ja Lõpsi tahtlikus riigihanke menetluse nõuete rikkumises ühele hankes osalejale eelise andmise eesmärgil.

Süüdistuse järgi tegid Haapsalu Linnahoolduse OÜ nõukogu liige ja Haapsalu linnavolikogu eelarve- ja rahanduskomisjoni esimees Riho Lepp ning OÜ Haapsalu Linnahooldus juhatuse liige Alo Lõps kõik endast oleneva, et 2018. aasta suvel korraldatud hanke võidaks just Silberauto Eesti AS-i pakkumine.

„Süüdistuse järgi tugines Alo Lõpsi poolt teehoolduseks mõeldud veoki ostuks koostatud pakkumuskutse täielikult Silberauto esindajalt saadud andmetele,” on prokurör Küllike Kask varem selgitanud.

Mõlemad mehed on parteitud, kuid kuulusid kunagi varem Reformierakonda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Optimist
Optimist

Poisid on nii naeruste nägudega. Ilmselt läks kõik hästi 🙂

Onu uno pargi tänavalt
Onu uno pargi tänavalt

Alo oi alo kui raske on olla. Miks ei saanud uimasega rahulikult äri ajada. Näe kõik panevad ju tanki.

Irka
Irka

Pole ju normaalne et üks ja sama persoon on linna eesotsa 20 aastat. Tekib oma sõpruskond kes ajavad asju oma suva järgi. Midagi olulist ei tehta. Linna tänavad ja kõnniteed on võimatud.

misasja
misasja

Kuidas ei tehta midagi? Kuu peal olete elanud või? Alles oli suur Tallinna maantee remont ja kõrvaltänavad selle järel. Spordihooneid on ehitatud jm. Mis inimene te olete, tehke silmad lahti ometigi.

Madis
Madis

Teadmiseks sulle, et Tallinna maanteed remondib riik mitte linn.

Suli
Suli

Oi oi kui palju on tõesti ehitatud. Võrreldes kasvõi Paide või Türiga on Haapsalus ehitatud suur null 0. Tallinnas on ainuüksi Kadaka teel ehitatud 10x rohkem 5 aastaga, kui Haapsalus 30 aastaga.
Haapsalusse sisse sõites on tunne nagu saabusid 90-ndatesse.

Siiboja
Siiboja

Nii on , aga Fra Mare on vähemalt õitsemas

ollalaa
ollalaa

Tallinna maandtee on riigi maandtee,loomulikult seda saab remontida!!!!!!Aga liina tänavad!?

Heinz
Heinz

Tallinna maantee remont riigi kulul, millised kõrvaltänavad on saanud linnaeelarvest uue katte? Ja spordihooned kah veel, millised? Kuule vennike, sa ei ela vist üldse Haapsalus, kui ajad sellist loba.

misasja
misasja

Tallinna maanteele tulid mingid mehikesed pealinnast ja arvasid, et remondivad ära või? Väheusutav, et Haapsalu linnapea sellest midagi ei teadnud.

Irka
Irka

Tall. mnt. tehti riigi kulul

Mõtlik
Mõtlik

Mind huvitab nüüd, et kes selle raha mis linn õigusabile kasutas, tagasi maksab? Mis alusel üldse otsustati seda teha, see jääb ka arusaamatuks. Lihtsalt niisama võiks ju iga inimene omale ennem kohut õigusabi osta ja kuulutada, et kohus ning prokuratuur on ebaõiglased.

Kohalik
Kohalik

Prokuratuur ongi ebaõiglane eriti üks proua sealt.

misasja
misasja

Küsite vales kohas. Siin te vastust ei saa, pöörduge palun otse lv poole!

Kus on õiglus
Kus on õiglus

Mitte linnavalitsuse vaid volikogu poole. Linnavalitsus on täidesaatev võim, linna eelarve kinnitab volikogu. Jääb üles küsimus – miks linnavalitsus Suklese isikus kulutas maksumaksja raha korruptiivsel moel sooviga oma kamraade süüst puhtaks pesta. Lepp ja Lõps, kui nad tundsid, et nad käitusid õigesti, oleksid ise pidanud õigusabi kinni maksma. Kuidas on võimalik, et linnapea kasutab linna rahakotti oma äranägemise järgi? Kas tõesti keegi selliseid teguviise ei jälgi? Mida see linnavolikogu revisjonikomisjon pimesikku mängib? Maksumaksjana ei taha ma küll, et kõik sedasi jääb.

misasja
misasja

Ikka vales kohas ju!?

Imelik
Imelik

„Süüdistuse järgi tugines Alo Lõpsi poolt teehoolduseks mõeldud veoki ostuks koostatud pakkumuskutse täielikult Silberauto esindajalt saadud andmetele,”

Jääb muidugi ka võimalus et kutset ei osatud lihtsalt vormistada ja kirjutati koolipoisi kombel lihtsalt labaselt “maha”. Sel juhul on tegemist muidugi lihtsalt ametisse sobimatusega.

Imelik
Imelik

Aastaid on olnud juttu, et Haapsalus kipuvad linna ja erahuvid tihedalt sassi minema ja otsusi teevad ametnikud, kes huvidekonflikti tõttu peaks ennast sellest protsessist taandama aga ega see valija ajusse ei jõua (ilmselt mitte kunagi), sest “tsirkust” ju saab. Leib tundub ei paku hetkel huvi aga rahvastik väheneb ja lahkub…..

Imelikule
Imelikule

Lähevadki sassi. Volikogu vajab ka aeg- ajalt värskendusteraapiat. Praktiliselt ühed ja samad näod. Ja esimesena üritavad volikokku pääseda just ärikad. Küsimus, kas sellest, et tordile lähemal olla, või suurest armastusest kodulinna vastu ?

Käo Paul
Käo Paul

Iga kloun tahab oma buratiinot linna ajalukku jäädvustada. Nagu eided.

misasja
misasja

Aga mida halba on siis linnaga juhtunud? See jääb küll arusaamatuks, et mida te nagu otsite. Kõik on hästi ju!?

Imelik
Imelik

Hästi? Siis meil ei oleks vist siin praegu midagi kommenteerida?

misasja
misasja

Kas linnavalitsuse süü on , et mõni läheb ja mõni tuleb? Te ajate ise ka mingit imelikku paanika taolist juttu.

Imelik
Imelik

Küsin otse-“misasja” sa siin keerutad? Ametnikud ei suuda korraldada korralikku hanget ja sa väidad, et linnas on “alles gut”. Loogika logiseb vähekene?

misasja
misasja

mis see hange teid peaks kottima üldse!?

Pook
Pook

Need närused mõned tuhanded pole neil mingi probleem ära maksta, kui üldse maksavad nagu Viiol paar kümpi aastas.
Vaja oleks meestele üht korralikku parandus töölaagrit. Iga päev varahommikust õhtuni metsa langetada nagu Gulaagis. Vot see suunaks mehed õigele teele.

misasja
misasja

Metsa küll pole vaja langetada, aga põlldudel oleks sügisel küll ju tööjõudu vaja juurde saaki koristama. Hea mõte Pook, kuigi sa pole see päris.

oletus
oletus

Agu, võib-olla kohtunik arvas ka,et reformierakondlased ning tegi sellest järelduvalt oma otsuse. Aga arvamus on oletus, millel pole tõepõhja all.

Agu
Agu

Ai ai ai, hakkate kohtunikku kahtlustama erapooletute otsuste tegemises või? Väidate, et on poliitiliselt kallutatud ja sellest ka tehtud otsused? Ma soovitaks teil end ise üles anda laimu levitamise eest, ennem, kui teie ip aadressi järgi teile järele tullakse!

Sasse
Sasse

Ähvardate röövimisega ja tekitate minule hirmu ja perele samuti. Avaldus kirjutada vist vaja.

Agu
Agu

Reformierakondlased jällegi, miks mind üldse ei pane imestama!

Sõdur
Sõdur

Agu sa ei oska lugeda või, olid reformierakondlased

nonii
nonii
Agu
Agu

MIs seal s vahet on, et olid. Naljatilk. Kui kuumaks hakkas minema astuti välja lihtsalt, egas mõtteviis sellega ei muutunud ju! Inimese loomust nagu suht võimatu muuta, kui teada tahate.

Teadmiseks,
Teadmiseks,

Teadmiseks, erakonnast lahkusid nad enne kui seekord volikokku said. Nad olid Suklese kambas ja koos kandideerisid ka. Mis siis nüüd edasi?

Pärn
Pärn

Arvan, et need poisid pole sellist karistust ära teeninud. Selle afääri tga on arvatavasti Suku, kes seda protsessi suunas. Miks muidu oli tal vaja kallist juriidilist abi otsida maksumaksja raha eest

kops ja maks
kops ja maks

kui sinu niiöelda” poisid” kartsid protsessis osalemisest loobuda ning bossile ei öelda, siis peavad nad selle eest maksma..ja niikaua maksavad kui kops läheb üle maksa ja poisid “mehemaks” muutuvad.

kops ja maks
kops ja maks

mina olen optimist ja vaatan alati asja helgemat poolt-hea, et autot nagu salakaupa ei konfiskeeritud ja pressi alla ei saadetud. Loodame, et auto teenib kõik tasa. Andku jumal talle pikka iga.

wpDiscuz