Swedbanki automaatides lõppes sularaha (täiendatud kl 16.49)

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Swedbanki kontori automaadid on sularahast tühjad, sest nende täitmisega pole pensionipäeva järel hakkama saadud. Foto: Urmas Lauri
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 4
Swedbanki kontori automaadid on sularahast tühjad, sest nende täitmisega pole pensionipäeva järel hakkama saadud. Foto: Urmas Lauri

Fotod: Urmas Lauri

Täna pärastlõunal oli Swedbanki Haapsalu kontori lähistel palju pahaseid, kes ei saanud pangast sularaha kätte, sest automaadid olid rahast tühjad. Kl 16.38 teatas Swedbank, et nüüd on sularahaautomaadid taas täidetud.

“Kuidas see võimalik on!” lausus kontori eesruumis asuvast automaadist sularaha sooviv naine. “Seal taga ka ei tööta,” osutas naine vanalinna suunas.

Kontorist soovitati tal minna näiteks Uuemõisa Konsumisse, sest sealses automaadis võib veel sularaha olla. Naine, kes jätnud kauba pisikesse poodi maksmist ootama, rehkendas, et paarieurose ostu tarvis pole tal mõtet nii pikka sõitu ette võtta.

“Mina käisin kontrollimas arve seisu,” ütles vanem naisterahvas, kes kontori eesruumis teise automaadi taga toimetanud oli. “Aga jah, automaat ütles, et raha ei ole.”

Swewdbanki kontoris spontaanselt tekkinud vestlusringis tõdeti, et kõrval asva SEB-panga kontoris pandi üldse automaat kinni.

Tänaseks olevat Swedbanki automaatide sularahaga täitmine küll tellitud, kuid raha sai automaatidest otsa enne, kui täitmisega toime tuldi. Eile oli pensionipäev, kuid seekord on sularaha millegi pärast tavalisest rohkem vaja.

“Õhtuks peaks see lahenema,” öeldi Lääne Elule klienditoe telefonilt. “Homme peaks sularaha kindlasti olema.”

“Haapsalu esinduses asuvates sularahaautomaatides tõusis sularaha väljavõtmise tehingute arv tavapärasest kõrgemaks, mistõttu masinates sai sularaha otsa enne, kui meie väline partner jõudis nad uuesti täita,” ütles Swedbanki Haapsalu kontori juht Katrin Meriloo täna kell 16.10. “Lähima kahekümne minuti jooksul saab olukord lahendatud. Lähim Swedbanki sularahaautomaat, mida seni sularaha väljavõtmiseks kasutada saab asub aadressil Karja 25, Haapsalu. Vabandame klientide ees võimalike tekkinud ebamugavuste pärast.”

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
14 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kalle
4 aastat tagasi

Ma ei ole sularaha automaadist välja võtnud sellest ajast kui Konsumist sai hakata sula välja võtma. Mingu metsa need rootsi pangad, viisin oma pangaasjad ka coopi sellepärast.

Raha
4 aastat tagasi

Aeg oleks sellised pangad kuradile saata ja nende kaudu arveldamine üldse ära lõpetada! Muidusööjad!

Vaat kus
4 aastat tagasi
Reply to  Raha

mismoodi te arveid ilma pangateenusteta maksma hakkaksite siis? Viiksite kilekotiga sularaha ühest kontorist teise , ernevatesse linnadesse iga kuu?

aga
4 aastat tagasi
Reply to  Vaat kus

Kas sul pea on ainult lokkide kandmiseks?

Enriko
4 aastat tagasi

Taastage kaubamaja peasissekäigu juures olev sularahaautomaat. Esiteks oli seal kogu aeg raha väljavõtjaid, tegu oli mugava kohaga. Teiseks on õues paiknev pangaautomaat ligihiiliva pandeemia kontekstis ilmselgelt ohutum kui Swedbanki umbses tuulekojas, kus käivas köhatamas Itaaliast naasnud turistid, raha väljavõtjad, sissemaksjad, kontoseisu vaatajad, kes hingavad teineteisele kuklasse vähem kui meetri kauguselt.

Aki
4 aastat tagasi

Mis siin imestada. Ju seoses koroonaga arvatakse et ka rahavarud peavad suuremad olema.

Arvaja
4 aastat tagasi

Kohe näha kes siin peremees on, ei anna sulle raha ja KÕIK.

ollalaa
4 aastat tagasi

Tõesti,kuidas see võimalik on!?

misasja
4 aastat tagasi

Ei võta seina seest enam ammu raha välja. Peale seda, kui sain juubeliks sõprade käest korraliku printeri.

Postimees
4 aastat tagasi

Koroona viiruse massilise levimise tõttu lõpetasime sularaha väljaandmise
Eesti Pank

Arvu S
4 aastat tagasi

Karoona paanika jõudis meite väikelinna ?

Puzikov
4 aastat tagasi

väga tubli rahvas …… liigutage aga sula. Õudusunenägu panga jaoks.

Veebe
4 aastat tagasi
Reply to  Puzikov

Et siis miks see õudusunenägu on, kui Haapsalu inimesed sularaha välja võtavad?

juss
4 aastat tagasi
Reply to  Puzikov

Loll jutt, Swed paneks ennast heameelega väikestes kohtades kinni, Haapsalu kontorile makstakse peale ja SEBs ka!