Rimi muudab õhukesed kilekotid tasuliseks

Avatar

BNS

Rimi loobub väikestest kilekottidest. Foto: Pixabay
Rimi loobub väikestest kilekottidest. Foto: Pixabay

Tänasest ei saa Rimist enam tasuta õhukesi kilekotte, nüüd tuleb nende eest maksta viis senti.

Õhukesi kilekotte võib seaduse järgi tasuta jagada hügieeni eesmärgil. Seni sai Rimis puu- ja köögiviljalettide juures õhukesi kilekotte tasuta võtta. Ettevõte püüab selle sammuga vähendada nii enda kui ka oma klientide ökoloogilist jalajälge. „Õhuke kilekott või üldse kilekott ei ole esmatarbekaup, ilma milleta kuidagi ei saa,” ütles Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats pressiteate vahendusel.

„Tegime eelmine aasta mitu eksperimenti, mil kõik õhukesed kilekotid maksid 5 senti. Eksperimentide tulemus oli see, et õhukesi kilekotte osteti poole vähem kui neid tasuta võeti ehk miljoni asemel pool miljonit. Samal ajal tõstsime ka suurte kilekottide hinda 5 senti – 25 sendini. Viimast muutust aga ei pidanud kliendid oluliseks hinnatõusuks ning suuri kilekotte osteti sama palju kui kogu aeg on ostetud. Siiski on viimase aasta jooksul pigem kasvava klientide arvu juures ostetud suuri kilekotte 10 protsenti vähem.”

„Siit saab teha ainult ühe järelduse – tasuta õhuke kilekott on eestlase jaoks nii omaks saanud, et selle eest raha ei taheta väga kergekäeliselt välja anda. Küll aga ollakse millegipärast meeleldi nõus maksma kõrgemat hinda suurema kilekoti eest,” märkis Bats.

„Kummaline on see, et soodsamat paberkotti pole poekülastajad kilekoti vastu välja vahetanud, kuigi väike tõus nende müügis on näha. 2017. aastal oli paberist ostukottide müük 22 protsenti ning 2019 juba 31 protsenti kõikidest ostetud kottidest. Ka paberkott pole looduse heaolu silmas pidades parim lahendus, seepärast oleme aastaid üles kutsunud pigem ostukotte taaskasutama.”

Bats leiab, et igal poekülastajal võiks kaasas olla riidest ostukott ning oma korduvkasutatavasse kotti saab panna ka puu- ja köögiviljad. „Samuti pakume ka ise puu- ja köögiviljalettide juures korduvkasutatavaid alternatiive õhukesele kilekotile.”

„Lahtises liha- ja kalaletis ei ole veel kahjuks head asendust õhukesele kilekotile ehk siis seal on jätkuvalt õhukesed kilekotid tasuta, kuid kliendil on alati võimalik lasta panna liha- või kalatoode oma korduvkasutatavasse karpi,” kinnitas Bats.

2020. aasta lõpuks asendab Rimi ühekordsed plastikust söögiriistad, kõrred ja plastkarbid keskkonnasõbralike lahendustega. Ühtlasi tegeleb ettevõte aktiivselt sellega, et vähendada ka puu- ja köögiviljade pakendamist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Milleni
Milleni

me küll jöudnud oleme. Ahnusel pole piire. Vötab lihtsalt ölgu kehitama. Tuleb Rimit vältima hakata.

Triibik
Triibik

See Rimi on niigi üks kallimatest poodidest, nii et käin seal harva. Nüüd veelgi vähem. 😖

Ostja
Ostja

Rimi on nüüd kauplus, mida ma absoluutselt väldin!

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Puhas rohepesu ehk loodushoiu sildi all tegeletakse lollustega.
Naftat põletatakse sooja saamiseks masuudi/kütteõli näol nii kui nii. Miks ei või see kilekotina vahepeal kasutuses olla ning seejärel ahju minna?

Herta
Herta

Igaljuhul eelistan paberkotte kilekottidele!

Hertake
Hertake

et võtame puid sulle maha vm?

Seda et
Seda et

No juba pikemat aega on need kotid seal tasulised olnud ja kui tahetud puuvilju või juurvilju, on pidanud tasulise koti võtma kui endal kaasas ei ole olnud.

vajaduseta ei võtagi
vajaduseta ei võtagi

Nõus – vähendama peab. Ei ole nõus, et puu ja köögiviljade juures ei ole tasuta. Kas laon kartulid kassalindile ritta? Ilmselgelt on need kotid juba ammu kauba hinnale lisatud. Nüüd saab topelt küsida. Ostja on sundseisus ja maksabki.

juss
juss

Võta oma kott kaasa, on raske või? Ja see õhuke junn võiks maksta 10x rohkem!

vajaduseta ei võtagi
vajaduseta ei võtagi

Aga maksa .-50, keegi ei saa keelata! Mina lähen mujale poodi.
Ongi raske kotti kaasa võtta. Suvalisel ajal poodi hüpates, peab kogu varustus hommikul olema kaasa varutud. Naeruväärne. Kuidas kassas aru saadakse, kas võtsin neilt koti või oli mul endal kott kotiga kaasas?

Taat
Taat

Küll see 5 senti võib ikka suur raha olla

Küllap
Küllap

Taat on riigikogulane….

Vile
Vile

Kui osta mitut sorti juurvilju ja puuvilju, siis tuleb palju juurde maksta. Pensinär ostab tihti kilo kartuleid, mis maksab 30 senti ja mõne porgandi 10 sendi eest ja lisaks 10 senti kilokottide eest.

juss
juss

Siis lisaks veel mõni õllepurk ja suitsupakk!

niinaa
niinaa

…et nendega teenida miljoneid. Kaval, kas pole? Maksame.

wpDiscuz