Eerik Pank tuli kreeka-rooma maadluse Eesti meistriks (lisatud video)

Läänemaa maadlejad Kevin Uspenski, Eerik Pank ja Robin Uspenski. Foto: Aap Uspenski

Eesti juunioride meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses võitis raskekaalus Virtsu noormees Eerik Pank.

Pank võistles kuni 130kilogrammiste kaalukategoorias. Kuni  77kg seas tuli teisele kohale Haapsalu maadleja Kevin Uspenski ja kuni 72kg seas kolmanda koha Robin Uspenski.

Haapsalu noormeeste isa ja treener Aap Uspenski ütles, et Kevin Uspenski tuli teiseks seetõttu, et tema finaali vastane, Pärnu maadleja Olavi Laisarv tabas ja kasutas kohe matši alguses ära vastase vigastuse.

„Eriti märkimisväärsed on tulemused seetõttu, et nad olid esimest aastat selles vanusegrupis,” ütles Aap Uspenski.

Kõik kolm noormeest on 16aastased, juunioride võistlusel osalesid kuni 20aastased. Aap Uspenski sõnul on noormeeste enda vanuserühmas võistlused alles märtsi kuus Põlvas tulemas.

Eesti juunioride meistrivõistlused olid laupäeval, 15. veebruaril Tapal.