18

Rahapuudus takistab Lihula peatänava ehitust

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Võidutöö autorid Kristjan Taaksalu (vasakult), Arvi Anderson ja Aet Ader esitlesid eile Lihula kultuurimajas oma projekti „Hõbelauk”. Foto Urmas Lauri

Lihula peatänava arhitektuurikonkursi võitnud kavandi järgi ei saa ehitama hakata enne paari-kolme aastat, kui avaneb uus Euroopa Liidu tõukefond.

Lääneranna vallajuhid leiavad, et osa Lihula peatänavat võiks juba enne euroraha saamist korda teha. Survestada tuleb ka majaomanikke, kelle lagunev kinnisvara palistab peatänavat.

„Kui vald teeb euro- ja riigiraha abiga Lihula peatänava korda, siis peaksid ka majaomanikud korrastama oma fassaadid,” ütles Lääneranna vallavalitsuse liige Tiina Lobja.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tark
Tark

Vaesus päästab meid ka sellest!

Arvos
Arvos

Jalakäijatele sõidutee? Või jalutavadki nad sõiduteel?

Ihulast
Ihulast

Aga, kus nad siis jalutama peaks, kui kõnniteed pole?
Mingi ebamäärane küll on, aga seal murrad kondid ära.

Arvos
Arvos

Pildil, ma mõtlen.

Kihulane
Kihulane

Vähemalt saime teada , kui palju arhitektid preemiat said- kokku siis 21.000 maksumaksja raha. Edasi elatakse tegelikult nii nagu ikka , sest raha ju ei ole selle ehitamiseks . Aga tore teada kõigil.

mare
mare
Irw
Irw

No selle raha eest oleks juba kõnniteed korda saamud

kuglimugli
kuglimugli

Ei maksa enam nii kindel eurorahade peale olla.

Netikommentaator
Netikommentaator

Apteek läheb kinni, postkontor läheb kinni, peatänava kaunistamine on Putjomkini ehitamine. Reaalselt midagi ei parane.

Auul
Auul

Milleks väikesele alevikule peatänavale nii palju raha kulutada? Volikogu ja alevivalitsuse liikmed võiksid rehad kätte võtta koos luudadega ja pool aastat mittemidagi tegemise asemel käia pühkmas ja nühkimas külakese peatänavat, kuna seal külas rohkem tänavaid polegi!

Mati Põdra
Mati Põdra

Lihula on linn, muuseas.

kohustulik
kohustulik

Peatänav pole küll kõige paremas korras, kuid selle korrastamise asemel oleks võimalik ehitada ehtitada kõnniteid sinna kus neid veel ei ole, kuid kus vaja oleks.

Samas kui korrastada, siis euroraha on esimene asi, mis tuleb kasutusele võtta.

Hetkel paistab, et euro- ja riigiraha vajab hoopis meie iibepoliitika, mitte peatänav. Kellele te seda tänavat korrastate, kui seal pole enam inimesi, kes neid tänavaid kasutaksid?

Võib õelda ka niipidi, et ilma korraliku infrastruktuurita ei kasva piirkonna rahvastik. Aga arvatavasti peatänava mõju on rahvastikule kindlasti väiksem kui positiivse iibepoliitika mõju. Seega prioriteedid enne.

seekord ilma igasuguse naljata
seekord ilma igasuguse naljata

täitsa õige.
kui kõik jätkub vanaviisi, siis me näeme veel ka selle ära, kuidas lihula põhikool muudetakse algkooliks, sellepärast et lapsi lihtsalt ei jätku.

Postimees
Postimees

Mulle pole peatänavat vaja…
Mulle piisab õllest…

Ihulast
Ihulast

Survestage iseennast kupli alt. Kergliiklusteed tehke korda. Looge liikumisvõimalusi. Terve Tallinn mnt on rataste ja rulaatoritega vanureid täis. Ärge palun tegelege pseudoprobleemidega. Ükski kuradi majaomanik ei hakka teie maitse järgi oma maja fassaadi tegema.

juss
juss

Elage siis selles pommiaugus edasi, kui “ükski kuradi majaomanik ei hakka teie maitse järgi oma maja fassaadi tegema”!

Agu
Agu

ei ole kena survemeetoditega suruma hakata, toob vastupidise efekti äkitsi? Ikka präänikuga peab ja sõbralikult. Krdi mingi tiina lobja tundub väike nähvik olevat, sellistega elu ei edenda kuskil

Ihulast
Ihulast

Olenrealist

wpDiscuz