20

Haapsalu 1800 patsienti hakkab ravima virtuaalarst

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Vormsi perearstile Madis Tiigile kuuluv ettevõte Terviseagentuur võttis pensionile jäänud doktor Ilme Leova nimistu üle, kuid pole arsti leidnud. 2. jaanuarist kohtuvad Leova patsiendid arstiga ekraani kaudu, sest kohapeal tohtrit ei ole. Arstikabinetis istub vaid Leova aegadest tuttav pereõde Marina Vasjuk, kes vajadusel loob tohtriga videosilla.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kodanik 1
kodanik 1

Kurb oli lehest lugeda, et need 1800 inimest, kelle eest on perearstile ette nähtud pearahad ei saagi endale statsionaarset arsti, et otsitakse arsti aga ta ei hakka kohapeal iga päev olema. Järsku peaks linnavalitsus jõulisemalt niisugusele tekkinud olukorrale vahele astuma.

kodanik 1
kodanik 1

Dr.Leova endised patsiendid on pandud sundseisu, kuna kõik meil tegutsevate perearstide nimistud on täis, inimesed ei soovi virtuaalarsti, automaatselt aga läksid üle sinna nimistusse ja midagi ette ka võtta ei saa, kus on lahendus?

Viive
Viive

Täiesti uskumatu lugu,kuhu Eesti suurepärane perearsti süsteem on jõudnud,paljud perearstid on pensioniealised ja kas edaspidi ongi ainult virtuaalne abi kättesaadav.

Muretseja
Muretseja

Selle asjaga on siiamaani segased lood. Ei ole täielikku selgust kuidas tegutseda , kui on mõni terviseprobleem. Telefoni numbrit info saamiseks ei ole ka avaldatud. Mina ei ole küll leidnud. ???

Emma
Emma

Kas soovite leida tüdrukut üheks õhtuks? Tere tulemast – http://getmeets.com

rahunege
rahunege

hakatakse ravima virtuaalhaigeid ja virtuaalhaigusi, ravima hakkavad puuksu eda, pange ivan ja aju saagija

K.S
K.S

Tegelilult kurb aga nüüd saab Presitentinna järjekordse loo mida Digi Eesti promomisel kasutada…

kodanik
kodanik
Tore teada , et dr. Kaspirovski nüüd ka Haapsalus , ei tea , mismoodi vererõhku möödetakse , kas köik nimistusse kuuluvad patsiendid ostavad vererõhu aparaadi vöi terviseamet korraldab inimestele instrumendid ja juhendid koju. Siis saavad patsiendid teatada oma näidud. Kuidas kuulmispuudega inimesed abi saavad , kas viipekeele tölk ka juures, päris põnev, kui pimesool valutab , siis küll vajalik seletada patsiendile eelnevalt , kust kohast ta selle leiab ja kas tekitab valu? Kahju inimestest, eelnevalt peavad anatoomia endale selgeks tegema. Haigekassa peaks sellistele asjadele mõtlema, inimesed vajavad abi , mitte et neil linnuke kirjas ja arst haldab nimistus virtuaalarst. Halloo??… Loe rohkem »
Roheline
Roheline

Kodanik-vererõhku mõõdab sul õde!!!

juhuslik
juhuslik

Aga EKG aparaat ja selle lugem? Kas õde oskab teha järeldusi?

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Mina kasutan nn.virtuaalset arsti juba ca 10 aastat ja pole häda midagi kuigi vahemaa minu ja perearsti vahel on 150 km.Kuna ise pole enam esimeses nooruses 77+ siis kogu selle virtuaalravi tulemuseks on,et need kes viletsamad ja ei oska kasutada arvutit kaovad lihtsalt eest ära,andes ruumi ja vahendeid võimekamatele.Kas see ka kooskõlas inimõigustega on siis kes neid inimõigusi maailmas eriti silmas peab !

Muretseja
Muretseja

Videosilla loomine arstiga ei ole probleemi lahendus. Mis saab vanuritest, kellel on palju terviseprobleeme ja kes ei oska arvutit kasutada?

kuglimugli
kuglimugli

Sain aru, et patsient läheb arstikabinetti, kus on elus medõde ja virtuaalarst ekraanil. Räägid oma hädad ära ja arst klõbistab klahve ja kirjutab retsepti. Nuh, kui oled guugeldaja, siis rehkendad oma haiguse ise netist välja ja arst kirjutab ainult retsepti. A kuidas haigel kurku vaadata või mõnd kahtlast kohta ihul ? Ja kuidas haiget südant kuulab ? Pole üldse naljakas. Peab lootma, et selle piirkonna inimesed haigeks ehk ei jäägi…

Jah
Jah

Sain ennast Vassiljevi nimistusse sebida. Ei olnud väga keeruline. Soovitan teistele ka, videosild oli päris hea, arst oli elusalt ekraani peal, rääkis ja naeris ka.

kuglimugli
kuglimugli

Ei ole surnud arsti ekraanil veel näinud kes räägib ja naerab ka. Päris Vassiljev siis kohe.

wpDiscuz