2

Galerii: peapiiskop külastas Lääne-Nigulat

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Urmas Viilma pidas neljapäeval loengu Taebal kooli 9. klassi õpilastele. Arvo Tarmula

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma käis neljapäeval Läänemaal Lääne-Nigula kirikuõpetaja Leevi Reinaru töövarjuks.

Lääne-Nigula valla külastust alustas Viilma hoopiski Noarootsist, kus käidi vaatamas kooli ja lasteaeda. Seejärel õnnistas peapiiskop Paliveres Maiu söögitoa uued ruumid, andis külalistunni Taebla koolis, sai kokku Lääne-Nigula koguduse liikmetega ja vallavanem Mikk Lõhmusega ning külastas lõpuks Pal-Klaasi tehast.

Taebla koolis rääkis Viilma 9. klassi õpilastele religioonist. Viilma rõhutas, et kuigi statistika järgi on eestlased üks kõige usuleigemaid rahvaid maailmas, siis tegelikult see päris nii ei ole. „Need, kes usuvad kummitusi, ei pea end usklikuks, kuigi nad seda on,” rääkis peapiiskop.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tähelepanek
Tähelepanek

Olles kahe tõsise kirikumehe vahel, ei julge vallavanem inimestele otsa vaadata, ebalev pilk on suunatud kuhugi kaugustesse.

to tähelepanek
to tähelepanek

Kas oled kunagi näinud, et vallavanem vaatab kellegile avala pilguga otsa- tema stiil on inimesest mööda vaadata, nagu oli kommunistidel. Kas teadlik stiil või südametunnistuse vaevad, see on iseküsimus. Aga see on iseenesest positiivne, et peapiiskop selle päevaga jõudis nii paljusid Läänemaa kohti külastada.

wpDiscuz