Galerii: Lehtma annetusmüük on kui rokk-kontsert

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

"Leidsin praegu perekonna. Nii nunnud!" ütles Tubala naine Rita Altmets. Foto. Urmas Lauri

Hilleste palvemaja annetusmüüki Lehtma sadamas kutsutakse küll ka laulupeoks, kuid pigem on tegemist võimsa rokk-kontserdiga, sest osturalli läheb käima mürtsuga ja kohe täistuuridel ning kestab igal laupäeval kaks tundi. Ja pidu ongi läbi.

Hiiumaal on ikka ja jälle õnnestunud korraldada midagi sellist, millest saavad aja jooksul osa kõik saareelanikud ning mis meelitab kohale hordide kaupa mandriinimesi. Näiteks läks Suuremõisa lossi lambaaias neli aastat järjest täismajale Margus Tabori jutustatud “Mamma lood”. Tänavu etendust ei toimunud, kuid juba oli asemele kerkinud uus magnet - laupäevane osturalli Lehtma sadamas.

Suvel hoiavad hiidlased peitu, sest suur oht on mööda saart kihutavatele võõrastele jalgu jääda. Sügisel, kui võõraid satub saarele harvem, hakkab olukord normaliseeruma ning siis ajavad pikaldased hiidlased end kodusaare kuulsamaid kohti taas uudistama. Ilma et peaksid kartma, et rahvamassid neid jalge alla trambiksid.

Need, kel polnud seni veel olnud võimalust või tahtmist Lehtma laulupeost osa saada, võtavad abikaasa käevangu või löövad sõprade-tuttavatega punti ning seavad end igal laupäeval kella üheteistkümneks sappa.
...

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments