10

Valitsus tõstab erakorraliselt pensionit seitsme euro võrra

Avatar

BNS

Foto: Pixabay

Järgmise aasta riigieelarve eelnõusse jõuab väikeses mahus Keskerakonna peamine valimislubadus ehk erakorraline pensionitõus, vahendab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Ametlikult kinnitamata andmetel lisab eelnõusse kirjutatud erakorraline pensionitõus indekseerimisest tulenevale keskmiselt 38 euro suurusele kasvule seitse eurot kuus. Pensioniindeks on 2020. aastal rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt 1,08.

Valitsus avalikustab suure tõenäosusega 2020. aasta riigieelarve eelnõu teisipäeva õhtul. Eelarve eelnõu leppis valitsus sisuliselt kokku neljapäeval, viimastel päevadel on rahandusministeeriumis käinud selle nii-öelda puhtakskirjutamine.

Ühtegi uut maksutõusu eelarve eelnõu ei sisalda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
juss
juss

Aga kui pinss läheb üle 500. oiro?

kohalik
kohalik

erakorraline pensioni tõusu lubadus oli ühekordne 100, nüüd saab 84 pole paha.

Tiit
Tiit

Kannatust. Miks nii negatiivselt? Reffide aeg te ei saanud sedagi. Kunagi üks eideke sai penssi ainult 12 rubla ja tänas alati öeldes kuldsed sõnad: KES EI TÄNA PISKU EEST, SEE EI TÄNA SUURE SUMMA EEST AMMUGI MITTE.

jaanus
jaanus

Kas see ei naeruväärista mitte Keskerakonda ja kogu valitsust? Lubati 100 hja anti 7,

Agu
Agu

Jaanus, olge täpne! Poliitiliselt te ei viitsi nähtavasti süvenedagi, mida valitsus teeb. Lihtsalt olla kõige vastu mida nad teevad!?

Tähelepanelik
Tähelepanelik

Pension tõuseb keskmiselt siiski 38 + 7 = 45 eurot!
See on viimase 12 aasta suurim pensionitõus.

hea mees kes lubabki
hea mees kes lubabki

Indeksi järgi pension tõuseks nii ehk naa. Pole vahet, mis või kes on valitsuses. Valitsusel pole pääsugi tõstmisest, aga ikka kiidab iseennast – mei tõstsime ja meie tegime! Erakorraline on valitsuse tehtud – lubadus oli 100 ja anti 7 eurot.

Agu
Agu

Ja saabuski õnn meite õuele

K.S
K.S

Ei ütleks et just õnn aga kilo sinki saab ikka…

pensionär
pensionär

USKUMATU,nii suur erakorraline pensionitõus, peab minema investeerimisnõustamisele, et kuhu küll see silmipimestavalt suur raha kasumlikult investeerida.

wpDiscuz