Majandusministeerium vabastab kütusemüüjad biokomponendi lisamisest

Foto: Pixabay

Majandusministeerium pakub välja seadusemuudatuse, mis vabastab autokütuste müüjad kohustusest füüsiliselt kütustesse biokomponenti lisada ning lubab nõutava biokütuse kohustuse täita muul viisil.

„Pakkusime välja, kooskõlastatult sektoriga, et kaotame niinimetatud 6,4 protsendi põranda piiri ehk jätame eelnõust tarnijate kohustuse lisada kütustesse kuuekuulise perioodi jooksul füüsiliselt keskmiselt vähemalt 6,4 protsendi ulatuses biokütust,” rääkis majandusminister Taavi Aas ERR-ile. „Uue ettepanekuga otsustab tarnija ise, kas täidab kohustuse osaliselt või täielikult füüsilise biokütuse abil või kasutab kohustuse täitmiseks tarnijate vahelisi kokkuleppeid.”

See annab kütuse müüjatele piisava paindlikkuse, et pakkuda turul ka biokomponendita kütust. Eesti ei loobu seega Euroopa biokütuse kohustuse täitmisest ehk keskkonnasõbralikemate kütuste kasutusele võtmisest.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
kont
4 aastat tagasi

Keegi seda 95 E10 solki ei osta, sellepärast hakkasid nüüd peaga mõtlema.

Enriko
4 aastat tagasi

Vaadake Alexela kodulehte. Sealt leiab põhjenduse, miks nad juba praegu oma kütust ilma biolisandita müüvad. Võin kinnitada, et vähemalt E98-ga pole mul probleeme olnud ei vanakooli autos ega muudes karburaatormootorites.

Ats
4 aastat tagasi

Ma ka ei lootnud,et nii kiirelt asjad korda aetakse.Üldse kuidagi kiires tempos käivad uuel valitsusel asjad.Pole mingit nämmutamist ja molutamist nagu me juba harjunud olime . Jõudu !

Tont
4 aastat tagasi

Uskumatu,et mõistus koju tuli !! Loodame,et ka tulevikus solki,mis mootoreid rikub, müüma ei hakata. 🐏