0

Juhan Viidingule pühendatud köitenäitus jõudis Haapsalu raamatukogusse

Möödunud aasta 1. juunil möödus Juhan Viidingu sünnist 70 aastat. Nahakunstnikud soovisid noorelt lahkunud säravat luuletajat ja näitlejat tänada ja meeles pidada ning kutsusid Juhan Viidingu mälestuseks kokku köite- ja objektinäituse “Ma olin Juhan Viiding”.

Näituse peateljeks on 14 tekstist koosneva luulevaliku „Kõned sisemaal“ raamatu-kunstilised interpretatsioonid. Luuletused valis välja Juhani tütar Elo Viiding, keskendudes pigem vähemtuntud tekstidele. Neljast paarislehest teos sai küljendatud ja paljundatud väiketiraažis ja paarikümnele Viidingu-austajast kunstnikule laiali jagatud. Iga autor lisas oma Viidingule kaasmõtteid kas illustratsioonide, kujunduse või kasvõi ülima minimalismi näol.

Valimikus trükitud luuletused on lugemiseks eksponeeritud ka näituseruumis.

Teised näitusel väljas olevad teosed on samuti Juhan Viidingu isikust ja tema luulest inspireeritud. Esmakordselt olid tööd esitletud arhitektuuri- ja disainigaleriis Tallinnas 2018. aasta suvel.

Näitusel esinevad Anneli Filipov, Külli Grünbach-Sein, Illu Erma, Rene Haljasmäe, Eve Kaaret, Riina Kermik, Pille Kivihall, Sirje Kriisa, Kadi Kurema (graafika), Rutt Maantoa, Rein Maantoa (kalligraafia), Luule Maar, Helen Maran-Poll, Piret Männa, Tiina Piisang, Jane Rannamets-Heinsalu, Tähti Roostalu, Maie Teivik, Tulvi-Hanneli Turo ja Maarja Undusk.

Näitus on Läänemaakonna keskraamatukogu lugemis- ja laeenutussaalis avatud 28. septembrini.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz