HÕFF algab kõigi aegade suurima kevadmarsiga

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kogenud HÕFFitaja Mart Sander teab, et fooliummütsike kaitseb kõige kurja eest ja tegelikul ton HÕFF lõbus. Foto: Arvo Tarmula
Kogenud HÕFFitaja Mart Sander teab, et fooliummütsike kaitseb kõige kurja eest ja tegelikult on HÕFF lõbus. Foto: Urmas Lauri

Sel neljapäeval algav Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmidefestival avatakse uhkeima paraadiga, mida festivali ajaloos seni nähtud on. Fantastiliste ja õudsete olendite kõrval osalevad marsil ka draakonid, mootorratturid ja huvirong Peetrike.

HÕFFi korraldajad otsustasid, et vahepeal varjusurma vajunud festivali avaaktsioon tuleb elustada ja anda sellele täiesti uus hingamine. Et kevadmarss soovitud vormis ja suunas liiguks, kutsuti paraadi juhatama Kai Tarmula.

„Neljapäeval toimuv ei ole enam vaid zombide paraad – meil on koos kõiksugu võimalikke karaktereid, kelleks kevadmarsil osalejad on ise tahtnud kehastuda. Igasuguste õõvategelaste kõrval on näiteks ka muinasjutulisi olendeid. Kõik tegelased, keda fantaasia vaid toota suudab, sobivad,” selgitas Tarmula.

Praeguseks on kevadmarsist osavõtjaid juba saja ringis. Kaasa löövad Haapsalus tegutsevad tantsustuudiod, noorte huvikool, kunstikool, turismitöötajad, kohalik motoklubi Müristaja, SEE Teater, hiina draakonid ja paljud teised kollektiivid. Marsi kolonnis sõidab ka üks haapsallastele tuttav villis ja üks hirmus hobukaarik, neid eskordivad kohalikud rulaässad.

„HÕFFi paraadil osalevad samuti viis zombit otse Eesti esimesest natsizombifilmist „Reich of the Dead“, mille maailmaesilinastus toimub pärast kevadmarssi ja festivali avamist Haapsalu kultuurikeskuses,” ütles Tarmula.

Tegemist ei ole lihtsalt läbi linna patseerimisega – kogu marss on orkestreeritud ja nii ka pealtvaatajatele atraktiivsem kui varasemalt. „Kõike ei saa ära rääkida – midagi peab üllatuseks ka jääma. Aga „Thriller” tuleb,” lubas Tarmula.

Kes soovib veel kevadmarsiga liituda, saab seda teha võttes ühendust HÕFFi korraldajate või Kai Tarmulaga kas Facebooki või HÕFFi kodulehe kaudu. „Kes tahavad, võivad paraadiga liituda,” ütles Tarmula.

Kõik teised on oodatud kevadmarsile kaasa elama. Kes soovib, võib paraadiga kaasa sõita huvirongiga Peetrike, mis on HÕFFi puhul maskeeritud muinasjututaksoks ja liigub marsruudil kaubamaja – kultuurikeskus.

„Me kuulutame selle üritusega ühtlasi välja kevade alguse. HÕFF on ju uue suvehooaja esimene suurüritus, mistõttu on kevadekuulutaja roll sellele festivalile igati kohane,” märkis Tarmula.

HÕFFi kevadmarss algab kell 18.30 kaubamaja esiselt väljakult ja kulmineerub festivali avamisega kultuurikeskuse ees.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments