Järelmaksufirma Koduliising taotleb pangalitsentsi

Lääne Elu

info@le.ee

Koduliisingu omanik Arne Veske kinnitas, et pangalitsentsi taotlus on finantsinspektsioonile esitatud. Foto: Arvo Tarmula

Eesti tuntuima järelmaksubrändi Liisi omanik AS Koduliising taotleb pangalitsentsi, kinnitas ettevõtte omanik Arne Veske.

Veske ütles, et pangalitsentsi taotlus on esitatud. „Pangaks saamine on Koduliisingu tegevuse loogiline jätk, sellepärast esitasime ka litsentsi taotluse finantsinspektsioonile,” ütles Veske.

Praegu on ASil Koduliising finantsinspektsiooni väljastatud krediidiandja tegevusluba. Finantsinspektsioon ei kommenteeri pangalitsentside taotlusi.

Koduliisingus töötab umbes 70 inimest, ettevõtte peakontor asub Haapsalus.

Koduliisingu majandusaasta aruande järgi on firma põhitegevus tarbijakrediidi andmine. Nord Varaliising OÜga koostöös antakse ka väikeliisingut ettevõtetele.

Koduliising pakub 2017. aasta maist Liisi järelmaksukaarti. Koduliisingul on umbes 350 000 klienti ja 700 koostööpartnerit.

2017. aasta lõpuks jõudis ASi Koduliising krediidiportfelli maht 26,5 miljoni euroni, kasvades majandusaastaga umbes 36 protsenti. 2017. aasta neljandas kvartalis tugevdas Koduliising ettevõtte juhtkonda – tööle asusid uus juhatuse esimees, riskijuht ja finantsjuht.

Samuti moodustati ASile Koduliising nõukogu. Kokkuvõttes oli 2017. majandusaasta edukas – tulu teeniti 8 miljonit eurot, kulud kasvasid 5,7 miljoni euroni. Puhaskasumit teenis AS Koduliising 2017. majandusaastal 2,3 miljonit eurot.

Arne Veske on ka ajalehe Lääne Elu kaasomanik.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments