2

Ratas: võimukõnelused ei saa olema kerged

BNS

Jüri Ratas. Foto: Arvo Tarmula
Jüri Ratas. Foto: Arvo Tarmula

Keskerakonna juhatus otsustas teha Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE) ning Isamaale ettepaneku alustada konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks, erakonna esimees Jüri Ratas tõdes, et kõnelused ei saa olema kerged.

Ratas sõnas esmaspäeval meediale saadetud poliitilises avalduses, et Keskerakonna juhatus arutas esmaspäeval taas üle kahe tunni poliitilist olukorda ning valikuvõimalusi valitud parlamendis. “Tulenevalt möödunud nädala arengutest ja sündmustest, otsustas Keskerakonna juhatus teha Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ning Isamaale ettepaneku alustada konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks,” sõnas Ratas.

“Need konsultatsioonid ei saa kindlasti olema ühegi osapoole jaoks kerged. Samuti pole mingit kindlust, kas need lõppevad koalitsiooni moodustamisega,” ütles Ratas.

Ratas kinnitas, et Keskerakond läheb laua taha ilma eeltingimuste ja eelarvamusteta, lähtudes põhiseaduses määratletud alusväärtustest ning meie rahva ja tulevaste põlvede heaolust.

“Meie soov on kaardistada kolme erakonna ühisosa, leida kompromisse küsimustes, kus meil on maailmavaatelisi erimeelsusi ning ühiselt arutada, kuidas terve Eestimaa elu edasi viia. Kui see koalitsioon peaks sündima, siis sellel on valimistulemuste mõttes ühiskonna enamuse toetus,” sõnas Ratas.

“Järgmistel nädalatel ja võib-olla ka kuudel peetavatel kõnelustel on kõige olulisemaks vastastikune lugupidamine, soov leida lahendusi ning eeskätt Eesti riigi ja rahva huvidest juhindumine. Keskerakonnal ei ole illusioone, nagu meie ees seisaks kerged arutelud või lihtsad valikud. Küll aga luban, et seisame kõigi kõneluste käigus iga Eestimaa inimese eest, sõltumata sellest, kas Keskerakond läheb opositsiooni või jätkame valitsuses,” seisab Keskerakonna juhi avalduses.

Keskerakonna juhatus otsustas eelmisel nädalal põhjalike arutelude tulemusel, et ei lähe ühegi erakonnaga läbirääkimistele, kui enne kõneluste algust on maha pandud ületamatud punased jooned,” sõnas Ratas. “Niimoodi ei ole võimalik moodustada neljaks aastaks toimivat valitsust, mis tugineks vastastikusel usaldusel ning suudaks langetada vajalikke otsuseid,” seisab avalduses.

“Loomulikult ei kao üheski valitsuses erakondade maailmavaatelised erimeelsused, nende antud lubadused ja iga poliitiku tahe seista ennekõike oma valijate eest. Küll aga näitab minu senine kogemus, et hea tööõhkkonna tagamiseks on kõige olulisem pidev konsensuse otsimine ning kompromisside leidmine küsimustes, kus erakondadel on möödapääsmatult lahknevad seisukohad,” seisab avalduses.

Ratas avaldas veendumust, et erakorralisi riigikogu valimisi ei ole vaja. “Töötan ka ise selle nimel, et neid ei toimuks. Kõik viis parlamenti valitud erakonda on avaldanud soovi riigijuhtimises kaasa rääkida. See annab kindlust, et Eesti saab lähikuudel uue tegusa valitsuskoalitsiooni,” ütles Ratas.

Keskerakonna esimees tunnustas valimised võitnud Reformierakonda ning kinnitas, et austab kõiki Reformierakonna hääletanud inimesi ja nende ootusi. “Pean kahtlemata oluliseks, et loodav koalitsioon, sõltumata sellest, kes on selle eestvedajaks ja osapoolteks, seisab iga inimese eest. Nii Reformierakonna, Keskerakonna, Konservatiivse Rahvaerakonna, Isamaa kui Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valijate eest. Aga ka nende erakondade poolehoidjate eest, kes riigikokku ei pääsenud. Ja kõigi inimeste eest, kes valimistel ei osalenud,” seisab Keskerakonna juhi avalduses.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Heinz
Heinz

Ratase tegemised võib liigendada poliitilise prostitutsiooni alla. Sellel mehel on tahtmine nii suur, et selle nimel on ta nõus ükskõik kelle või mille maha müüma.

maestro
maestro

miskit on wabariigis wiltu
2 aastat ratase veeremist on
maksuasjad segi keeranud

wpDiscuz