10

Sotsid käisid vastlakukleid jagamas

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Sotsiaaldmokraatide ridades Riigikokku kandideeriv Kaido Sipelgas viis Läänemaa haiglasse karbitäie vastlakukleid. Foto Arvo Tarmula

Sotsiaaldemokraatide ridades Riigikokku kandideeriv Kaido Sipelgas käis täna õhtul neile, kes öösiti tööl, vastlakukleid jagamas.

Kella 19 paiku astus Sipelgas Läänemaa Haigla uksest sisse, karp vastlakukleid käes. Riigikogu kandidaat hõikas inimtühjas koridoris paar korda “Halloo, on siin keegi!” kui nooruke abiarst koridori ilmus. Neiu üllatus oli suur, kui Siplegas karbitäie vastlakukleid ulatas.

Küsimusele mille puhul ja kas tegemist on valimiskampaaniaga, vastas Sipelgas, et sotsid viivad üle Eesti kukleid laiali küll, aga tema jaoks on see rohkem heategevus, et meeles pidada neid, kes öösel tööl peavad olema. Saanud teada, et tegemist on sotsiaaldemokraatidega, ütles abiarst, et ta mõtles ka sotside valimise peale. “Neil on kõige põhjalikum terviseprogramm,” põhjendas ta.

“Ja kuidas teie nimi on,” uuris abiarst enne kui Siplegas end uksest välja minema asutas. “Sipelgas, punasipelgas,” täpsustas Sipelgas.

Teine vastlakuklite karp käes astus Sipelgas politseimaja poole. Tööl olnud väljuht Gert Nõgu võttis kuklid esialgu vastu, kuid käis korra ära ja tagasitulles lausus: “Teate, viige need hoopis kaitseliitu, seal on mehed just metsast tulnud ja neile kuluvad rohkem ära. Kaitseliit on meie hea koostööpartner,” sõnas ta.

Kaitseliidu Lääne maleva staabis olidki õppuselt naasnud mehed, kes samuti kaitseliitu kuuluva Sipelga rõõmsalt vastu võtsid ja kuklitel heamaitsta lasid.

Fotod Arvo Tarmula

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Imelik
Imelik

Hoolimata nilbitsejatest pean ma seda ilusaks žestiks, mis muuseas ühtib ka sotside poliitilise agendaga.

tundub
tundub

et oli vales haiglas. Esiteks vastlapäev alles tuleb ja sealt ei oleks sellist enam välja lastud.

oh kui hea, et tsirkus lõpeb
oh kui hea, et tsirkus lõpeb

Punased on sotsid tõesti. Aus ja täpne ülestunnistus, Kiitus selle eest ja ei vali neid.

Arvos
Arvos

Pole ka minu valik. On paremaid vailkuid. Hullem saaks vast olla olemasolevatest 200.

see
see

näeb rohkem altkäemaksu pakkumise moodi välja, imelik arusaam sotsidel, kukli eest ära ostmine. kuhu edasi

Arvos
Arvos

Tahavad odavalt pääseda. Isamaa oli lausa juustu pakkunud hääle eest!

tomm
tomm

Pealinnas kaubanduskeskuse ees ulatati mullegi kuldne šokolaadimedal. Lähemalt silmitsedes vaatas medalilt vastu Vakra nägu. Vajutasin medali sealsamas kannaga laiaks.

Tont
Tont

Kui härra sots oleks enne ka heategevusega tegelenud,siis poleks ka kuklite jagamine imestama pannud.Aga valimispäeva eelõhtul kuklite (või poolikuga) sissesadamine tundub rohkem häälte ostmisena. Ei usu,et on inimesi,kes sotsidele aktsiisitõusud või rändeleppe paari kukli eest andestaks. Või nagu ütleb vanasõna: ära iial vali sotsi,muidu läheb elu pu….

Imelik
Imelik

Ma ei tea, mida sa “andestamist” vajavaks pead aga…. alkoholiaktsiisi tõstmist ja tulumaksuvaba sissetuleku tõusu madalapalgalistel, pean ma möödapääsmatult vajalikuks ja õigeks teoks.
Seega- räägi ikka ainult enda eest!

Sulev
Sulev

Valimised tulekul : “Vaadake mind, ma olen jõuluvana!”
Valimised läbi : ” Pastakad läksid suht kalliks maksma, äkki tõstaks aktsiisi seltsimehed?”

wpDiscuz