1

Presidendi vastuvõtu suupisted valmivad Haapsalus

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Tiina Sootalu (vasakul) kutsus oma õpilase Enely Tamme 23. veebruaril presidendi vastuvõtuks suupisteid tegema. Foto: Arvo Tarmula

Tiina Sootalu (vasakul) kutsus oma õpilase Enely Tamme 23. veebruaril presidendi vastuvõtuks suupisteid tegema. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu kutsehariduskeskuse (HKHK) õpilased valmistavad järgmisel laupäeval 900 suupistet, mis lähevad 24. veebruaril presidendi vastuvõtulauale.

HKHK kokad sattusid presidendi vastuvõtule toitlustama tänu Hiiumaa restorani Lest ja Lammas peakokale Erlis Schönbergile. Schönberg oli üks kümmekonnast Eesti peakokast, kes tänavu presidendi külaliste kõhutäie eest hoolitseb.

„Sel aastal oli üks soovitus, et kasutataks ka kohalike kutsehariduskeskuste noori kokkasid. Kuna Hiiumaal sellist kutsekooli pole ja Saaremaale minema ei hakanud, pakkusin võimalust Haapsalu kutsehariduskeskusele,” ütles Schönberg.
HKHK kutseõpetaja Tiina Sootalu sõnul oli alguses juttu, et Haapsalus valmistatakse üks suupiste. Kooli kokaõpetajad panid aga pead tööle ja valmistasid viis suupistevarianti. „Et oleks valikut,” ütles Sootalu.

Viiest valis Schönberg välja kolm, mis esitati presidendi kantseleile, ning presidendi peakoka jaoks jäi neist omakorda sõelale kaks – üks Tiina Sootalu ja teine Annika Mölsi väljamõeldu. Neile lisandub kaks Schönbergi enda valmistatud suupistet.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
N50+
N50+

Tublid!

wpDiscuz