Kõmsil võistles kõrgushüppes üle viiekümne lapse

Pildil vanemate gruppide hüppajad peale autasustamist. Foto: Maret Põld

Viimased aastad on kenaks traditsiooniks saanud Lihula ja Hanila piirkonna koolide lastele pakkuda kalendriaasta alguses üks vahva kõrgushüppevõistlus. Kuna traditsioon sai alguse mitu aastat tagasi ja nimetatud piirkond oli Läänemaa osa, siis sai ka võistlus nimeks Lõuna-Läänemaa noorte kõrgushüppevõistlus. Ja võistluse korraldajana usun, et selline nimi võibki sellele toredale laste ja noorteüritusele jääda. Ükskõik, kus maakonnas me siis parasjagu asume.

Kui esimene kõrgushüppevõistlus toimus Lihulas ja teine eelmisel talvel Virtsus, siis nüüd võõrustas noori sportlasi Kõmsi kool. Toimumispaigaks Kõmsi rahvamaja, kus sealse kooli lapsed ka muidu spordivad.

Kõmsi kool muretses selle eest, et kõik osalejad saaksid rõõmu maiustustest, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi aga premeeris viie vanuseklassi parimaid tüdrukuid ja poisse medalitega.

Lapsi, kes neljapäeval Kõmsil kõrgushüppes mõõtu võtsid, oli selle ürituse rekordivääriliselt- 55. Muidugi oli osalejaid kõigist selle piirkonna koolidest: Lihula gümnaasiumist, Virtsu koolist, Metsküla algkoolist, Kõmsi lasteaed-algkoolist ja isegi Lihula lasteaiast.

Kõikides vanuseklassides käis pingeline kaasahaarav võistlus. Eriti võistlejaterohked olid 9-10- ja 11-12aastaste vanusegrupid, neist 11-12aastased tüdrukuid oli võistlemas koguni 15. Kui noored on saanud seni oma võistluskogemused Lihulas ja Virtsus toimunud võistlustest, siis Kõmsi oli enamusele uus võistluspaik. Ja just see oligi huvitav. Uus paik, uued tingimused, kõige sellega tuli lastel toime tulla. Sellepärast tulebki erinevaid võistlusi, erinevates kohtades korraldada. Ja lapsed tulid võistlemisega väga hästi toime.

Kõikides meie koolides õpivad tublid spordilapsed. Näha oli, kuidas lapsed nautisid võistlust. Eriti tore, kui iga õnnestumise peale, hüppaja suure aplausi, nii kaasvõistlejatelt, kui lastevanematelt sai.

7-8aastastest tüdrukutest võitis Kõmsi kooli õpilane Meribel Vendel, kes ületas 70 sentimeetrit. Sama vanade poiste võistluse parim oli Arthur Kelder samuti Kõmsi koolist. Temale läks tulemusena kirja 80 sentimeetrit. Järgnesid Kristjan Kolotšev, Lihula Lasteaiast ja Rasmus Rand Kõmsi koolist. Neile jäi tulemuseks 75 sentimeetrit.

9-10aastased tüdrukud said jagu juba meetrist. Kolmikvõit läks Lihulasse. Radele Kanter võitis, 1.10-ga, teine oli sama tulemusega Kertu Kärp ja kolmas Viktoria Kepp, 1.00-ga. Poiste parim oli aga Metsküla Algkooli poiss Kaur Alanurm. Tema tulemuseks 1.00. Teise koha sai Henry Kurnim, Lihulast, tulemus 95 sentimeetrit. Kolmas koht läks Kõmsi kooli poiste vahel jagamisele. Andri Jaanus ja Sten-Andre Kukispuu said mõlemad jagu 95 sentimeetrist.

Väga võistlejaterohke 11-12aastaste vanusegrupp oli vägagi korralike tulemustega. Tüdrukutest võitis Helena Klimpuš 1.15-ga. Teiseks tõusis Virtsu tüdruk Heleliis Loop 1.05-ga ja kolmandaks Liset Kurnim Lihulast, tulemus 1.05. Poiste võistluses võitis pühapäeval Eesti meistrivõistlustel 10 koha teeninud Keiro Ristikivi, kes ületas taas 1.30. Karl Robin Raud Metsküla algkoolist sai jagu 1.20-st ja kolmandana samuti Metsküla algkooli õpilane Jakob Kastepõld 1.05-st.

13-14aastaste tütarlaste kolmikvõit läks Virtsu kooli. Maia Vatsfeldt võidutulemus oli 1.25. Hõbeda võitis Maryan Mikiveer, kes ületas 1.20 ja pronksi teenis Keitlyn Suur samuti 1.20-ga.

Kui tüdrukute kolmikvõi läks Virtsu, siis poiste oma Lihulasse. Paul Lomp sai jagu 1.20-st, Raikko Kanter 1.10-st ja Ken-Indrek Klimpuš 1.05-st.

Kõige vanemad, 15-16aastased neiud hüppasid ka kõrgele. Trinity Õismets Virtsu koolist võitis. Tulemus 1.40. Järgnes Marleen Põld, Lihulast 1.35-ga. Kolmandaks tuli Ly-May Raudkivi Virtsu koolist. Poistest hüppasid Virtsu poisid Tõnu Raudkivi 1.35 ja Ragnar Marten Orgjõe 1.30.