„TV 10 olümpiastardi” 1. etapil võistles kaks Läänemaa kooli

Eesti MV hõbemedaliomanik tütarlaste U14 mitmevõitluses Emma Kathrina Hein koos treener Kaja Ladvaga. Foto: Jaanus Getreu
Emma Kathrina Hein (paremal) jooksis isikliku rekordi. Foto: Jaanus Getreu

„TV 10 olümpiastardi” 48. hooaega alustasid suuremate koolide arvestuses edukalt Haapsalu põhikool, kes saavutas 9. koha, ja Ridala põhikool, kes saavutas  väikeste koolide arvestuses 2. koha. Üldse oli Võrru võistlema tulnud 32 suuremat ja 9 väiksemat kooli.

Nooremad, kuni 12aastased, tüdrukud ja poisid võistlesid 60m jooksus ja kõrgushüppes. Paremate tulemuste eest hoolitsesid Liisi Idvan, saades 79 jooksja seas tulemusega 9,43  21.  koha ja Mero Karmo Simson 9,53-ga  46. koha.

Kõrgushüppes jõudis tüdrukutest kõrgeimale, 9. kohale, Lianna Lisete Erit, ületades 1.26. Sama tulemusega sai 76 võistleja seas 13. koha Mia Eliisa Maripuu. Poistest ületas  Mero Karmo Simson samuti 1.26 ja sai 69 hüppaja seas 18. koha.

Kuni 14aastaste tüdrukute 60m jooksus oli Emma Kathrina Hein esimene, kes jäi finaalist välja, joostes isikliku rekordi  8,60ga. Kuulitõukes tõukas ta 5. koha tulemuse 12.19-ga. Kleer Jaani tõukas kuuli 10.38 ja sai 78 võistleja seas 11. koha.

Vanemate poiste 60m jooksus oli meie tublim Tanel Toomemägi, saades ajaga 8,33 -ga 80 võistleja konkurentsis 30. koha. Teivashüppes ületas ta 2.40 sai  18. koha.