Aasta naissportlaseks kandideerib Katrina Lehis

Euroopa meister Katrina Lehis. Foto: Bizzi/Trifiletti
Paima naissportlase tiitlile kandideerib Katrina Lehis. Foto: Bizzi/Trifiletti

Tänasest saab anda oma hääle „Aasta sportlane 2018” rahvahääletusel, kus kandidaatide hulgas on ka kohalikud vehklejad, nende hulgas ka epeevehkleja Katrina Lehis.

Parim sportlane valitakse neljas kategoorias: aasta naissportlane, meeessportlane, treener ja võistkond. Lisaks Lehisele kandideerib parimaks naissportlaseks ka teine vehkleja Kristina Kuusk. Parima treeneri tiitlile kandideerivad nende treenerid Helen Nelis-Naukas ja Peeter Nelis. Meessportlase kategoorias saab hääletada Nikolai Novosjolovi poolt ja võistkondlikus kategoorias epee naiskonna poolt.

Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste hinnangul oli lõppev spordiaasta õnnestumiste- ja emotsiooniderohke. „Usun, et tulemuste ja emotsioonide foonil, mida meie sportlased on tänavu pakkunud, saab kõigis auhinnakategooriates olema 2018 spordiaasta ihaldatud Kristjanitele tihe konkurents ning võitja ennustamine keeruline,” ütles Tõniste.

Rahvahääletus lõppeb 20. detsembril. 2018. aasta parimad sportlased selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Spordiaasta parimad kuulutatakse välja 27. detsembril Saku suurhallis toimuval „EV100 Spordiaasta Tähed 2018” auhinnagalal.

2017. aastal valiti aasta meessportlaseks rallisõitja Ott Tänak, aasta naissportlaseks kergejõustiklane Julia Beljajeva, aasta võistkonnaks vehklemise epee naiskond koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu ning aasta treeneriks Eesti meeste võrkpallikoondise treener Gheorghe Cretu. Läbi aegade enim Eesti aasta parima sportlase tiitleid on pälvinud Erika Salumäe, kes pälvis vahemikus 1983-1996 selle tunnustuse koguni üheksal korral.

Parimale sportlasele saab hääli anda EOK kodulehel.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments