Läänemaal suletakse iga teine postiasutus

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Taebla raamatukogu juhataja Ruth randoja on postipunkti pidanud kaks aastat. Tööpuuduse üle ta ei kurda. Kastides on selle nädala pakid, millele pole veel järele tuldud. Foto Urmas Lauri

Eesti Posti taotluse peale vähendada järgmise aasta lõpuks postiasutuste arvu Eestis 320lt 201ni, analüüsis konkurentsiamet kohalikke omavalitsusi ja määras postkontorite miinimumhulga.

Haapsallu peab jääma kaks postiasutust, Lääne-Nigula valda neli, Lääneranna valda kolm ja Vormsile üks. Nõva postipunkti sulgeda ei lubatud, sest lähemad postiasutused jäävad 30 km kaugusele Pürksisse ja Padisele. Bussiühendus nende küladega on Nõvalt kehv.

Täpselt selle nõude järgi on Eesti Post asunud tegutsema. Läänemaal läheb sulgemisele veel rohkem – aasta alguses oli 13 postkontorit või postipunkti, aasta lõpuks jääb 7. Läänemaal on tänavu juba suletud postkontorid Uuemõisas ja Paliveres. Novembris suletakse Linnamäe, Rõude, Martna ja Risti postipunktid.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

11 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
4 aastat tagasi

See meid välja suretabki. Aga eks siin ole süüdi ka ülemakstud eesti posti juhtkond, kes pole suutnud riiklikku postisüsteemi vajalikul määral kaasajastada.

varsti
4 aastat tagasi

jõuame 3 oblastini

Zanders
4 aastat tagasi

Ükski normaalne imimene ei ela ju siin…

enn
4 aastat tagasi

nagu kov-ide koolipidamine – ei ole tulus ettevõtmine, seega kinni!

hehh
4 aastat tagasi

kui lapsed Nõvalt Püksis või Padisel koolis peavad käima hakkama, on neil siis raske pakke vedada, kokkuhoid missugune ja valla tädikesed saavad veel koolimajas ruumi juurde.

tegelt
4 aastat tagasi
Reply to  hehh

Ega neile selleks siis bussi käima ei panda, käigu jalgratastel! Siis saab need kohalikud tüütud pensionärid kah pakiraamil sinna ära visata, kuhu neil minna on vaja. Transport on meil ju tasuta! Transport jalgratta pakiraamil kooliõpilase poolt on tasuta transpordile täpselt kohane liikumisviis!

nimetu mats
4 aastat tagasi

Regionaalpoliitika?????

Asjapulk
4 aastat tagasi
Reply to  nimetu mats

Haldusreformi viljad saavad küpseks

Siim
4 aastat tagasi
Reply to  Asjapulk

Mis see haldusreform siia puutub

2. kodanik
4 aastat tagasi
Reply to  Siim

On see mingi nipiga küsimus? Kui Omniva viitab kohustusele pidada omavalitsuses ühte postiasutust, siis on sinu küsimus pehmelt öeldes veider….

Järelikult
4 aastat tagasi
Reply to  2. kodanik

Progress siit edasi oleks vallad ära kaotada ning ainlt maakonnad jätta. Siis saaks kehtestada 1-postiasutus-per-maakond kokkuhoiupoliitika.