Alkoholi pimetest ja kana neljale – kuidas võita sööja süda

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 10

Teenindusvõistlusel eestit esindav Karl-Kevin Miinpuu valmistab krevetikokteilsalatit, kus tähtsaim osa on majoneesi tegemine. Foto: Arvo Tarmula

Reedel algas Haapsalu kutsehariduskeskuses 28. rahvusvaheline restoraniteenindajate võistlus Coupe Georges Baptiste (CGB), mis sai alguse Prantsusmaalt. Võitjaid autasustatakse täna õhtul raudteejaamas.

Õpilastele ja teenindajatele mõeldud võistluse käigus tuli osalejatel lahendada üheksa ülesannet: lõigata terve kana neljale kliendile, fileerida ja serveerida kala kahele kliendile, flambeerida banaani, valmistada krevetikokteilsalat, läbida alkoholi pimetest ehk lõhna ja värvi järgi öelda, mis joogiga on tegu, valmistada alkohoolne kokteil, võtta vastu tellimus, katta laud ja sooritada kirjalik test.

Võistlusel osales 11 õpilast ja viis professionaali Eestist, Prantsusmaalt, Soomest, Portugalist, Hollandist, Taanist, Belgiast, Luksemburgist, Poolast, Hispaaniast, Sloveeniast ja Kanadast. Kanada osaleb võistluseväliselt – saab küll punktid teada, kuid kohta talle välja ei anta.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments