33

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Haapsalu linnafirma juhi (täiendatud kl 14.06)

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Alo Lõps. Foto: Arvo Tarmula
Alo Lõps. Foto: Arvo Tarmula

Keskkriminaalpolitsei pidas esmaspäeval 48 tunniks kinni Haapsalu Linnahoolduse juhi Alo Lõpsi.

Politseinikud otsisid läbi linnafirma tööruumid ning küsitlesid töötajaid.

Lääne prokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinholdi sõnul kahtlustatakse Lõpsi riigihangete teostamise nõuete rikkumises. Hange oli seotud ühe veoki ostuga Haapsalu Linnahooldusele.

Samas asjas esitati kahtlustus ka Haapsalu Linnahoolduse nõukogu liikmele Riho Lepale.

Lääne Elu andmeil otsustas ettevõtte nõukogu, mida juhib Haapsalu linnavolikogu liige Siim Saareväli, selle aasta aprillis, et tuleb osta kuni 100 000 eurot maksev tõstukauto.

Tõstukauto hanke võitis Silberauto 92 000 euroga. Teise pakkumuse suurus oli 107 000 eurot.

Lääne Elu andmeil vahendas Lepp teistele nõukogu liikmeile ja Haapsalu Linnahoolduse juhatajale Silberauto analoogse pakkumise. Seda peab keskkriminaalpolitsei toimingupiirangu rikkumiseks ja hanke tulemuse mõjutamiseks.

Tõstukauto hankekomisjoni juhtis Lõps, kel oli ka otsustav sõna lõpliku valiku tegemisel.

Haapsalu Linnahoolduse nõukogu liige Jaanus Karilaid ütles, et tõstukauto hange tuleb tühistada. Karilaid märkis, et Lõps tuleb ametist kõrvaldada uurimise lõpuni. Samuti peab nõukogust lahkuma Lepp. Viimane peab Karilaiu arvates ka linnavolikogust lahkuma.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul viiakse veel läbi menetlustoiminguid, et koguda tõendeid ühele riigihankes osalejale eelise andmise kohta.

„Riigihangete läbiviimine peab toimuma ausalt ja olema avatud konkurentsitingimustele. Hankeid läbiviiv asutus peab ise seisma hea selle eest, et töötajad teaksid, milleks hankeid korraldatakse ja millised on läbiviimisele kehtivad nõuded. Toote või teenuse hankimisel ei saa konkreetse pakkujaga läbirääkimisi pidada ja teda lubamatult eelistada. Eeskirjade rikkumine võib tuua kaasa mitte ainult selle, et hangitav toode või teenus on kallim, vaid lisaks saab kannatada ka asutuse maine,“ lisas Ombler.

„Uurimine on alles pooleli ning detailidest praegu kriminaalasja kahjustamata rääkida ei saa,“ ütles Reinhold.

Lääne ringkonnaprokuröri Helga Aadamsoo sõnul uuritakse kriminaalasja raames ka teisi küsimusi, kuid neist pole võimalik veel lähemalt rääkida. “Keskne teema on praegu võimalik nõuete rikkumine veokihanke ettevalmistamisel,” ütles ta.

“Hoolimata sellest, kui suur või väike on hanketingimuste rikkumisega tekitatud kahju, peab avalike vahendite kasutamine alati olema ja näima aus ja läbipaistev,“ sõnas Aadamsoo.

Reinhold ähvardas, et süüdimõistmisel võib sellise rikkumise eest karistada rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Lõps sai Haapsalu Linnahoolduse juhiks 2015.

Keskkriminaalpolitsei kuulas eile Haapsalus tunnistajatena üle ka Haapsalu aselinnapea Peeter Vikmani ja linnavolikogu liikme Siim Saarevälja, kes kuulub ka Haapsalu Linnahoolduse nõukokku.

Sellest, kuidas Alo Lõps juhtis Vasalemma munitsipaalfirmat, loe siit: „Haapsalu mehed Alo Lõps ja Taavi Käsk leidsid Vasalemmast sooja töökoha”

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Aktuualne kaamera
Aktuualne kaamera

Vasalema äss tegutseb jälle. Vanemuine laena kannelt.

Likusa
Likusa

Kõll kõll tegi vangi võll. Epu tepu üle pepu

PIRET
PIRET

Kas vangis magada ikka said või kuidas seal oli

Pook
Pook

Ei istunud ta vangis midagi. Mõned tunnid mõnusat vestlemist ja koju puhkama.
Millal eesti vabariigis suured sulid vangi on pandud?

#ARI
#ARI

juba #akkab tekkima muster, samad nimed läbi mitme erineva episoodi … #uvitav ainult, miks kolmandat nõukogu liiget üle ei kuulatud … #ARI-l järgmisteks valimisteks küll enam krediiti pole, vaja taas uus pu#as inglikostüüm otsida … keskist ei maksa rääkidagi, nemad muudkui seovad end Eesti õigussüsteemist la#ti … tellige endile sõltumatu ekspert#innang … #A-#A

Jälgija
Jälgija

Kas Lepp on see kena tüse mees, kes volikogus tähtsa näoga bossi mängib ja ülbitseb. Palju õnne!

Hook
Hook

Ajalehe juures võiks tööl olla ka mõni uuriv ajakirjanik,siis ei tuleks mõned uudised prohmakana.Ongi linn nagu Uinuv kaunitar ja nüüd siis…selline jama.

Vaatleja
Vaatleja

Ühe Taavi nimelise mehe tegemisi võiks ka pisut kontrollida.

suku/muku
suku/muku

ah ,kellel selleks aega on

Zanders
Zanders

KAPO töötajad on kohalikus vöerastemajas
109 inimühikut…

Õnnelik lõpp
Õnnelik lõpp

Samas, ei lähe see asi lugejatele eriti korda. Kui vaadata kommentaaride arvu, siis huvitab lugejaid oluliselt rohkem Nõva kooli direktori teema, kui korruptsioonikahtlus Haapsalus.

Kaua võib
Kaua võib

Eks kõik ootavad mis edasi saab, Suminat on kõvasti.

linlane
linlane

Need Linnahooldus ja Linnamajandus ongi raha skeemitamise jaoks mõeldud. Miks muidu peab Linnavalitsus tegelema kinnisvara hoolduse ja linna heakorraga. Neid teenuseid võiks sisse osta. korraldada hanke heakorratöödeks ja kinnisvara haldamise anda haldusfirmadele. Miks linn sellega tegeleb. Järelikult on tulus. Mujal linnades küll linn korteriühistute haldamisega ei tegele. Aga sealt jookseb kena kopikas ja Haapsalu mõistes hirmsuured palgad. Mingit haldamist aga ei tehta. Ainult üks üldkoosolek aastas ja kogu lugu.

Juku
Juku

Kas keegi on märganud, et endise linnamajanduse kaheks löömisega, läks midagi paremaks? Ei mette! Ju oli vaja tekitada linnavalitsuses rohkem ameteid oma lähikondlaste toiduahelas. Võeti tööle ka Lepa abikaasa koos asistendiga ja kas koolide toitlustamine muutus oluliselt? Nii see skeemitamine ja rahade kantimine varjatumalt nüüd käib. Ehk nüüd midagi muutub?

wpDiscuz