Rattarallide ja jooksusarjade hooaeg on alanud

Üllar Petrovitš. Foto arhiiv

Viimasel nädalal käivitus Eestis mitu jooksusarja. 26. mail alustati järvejooksude sarja ümber Harku järve jooksuga; 27. mail käivitus Raplas linnajoksude sari.

Lisaks võisteldi 27. mail Tartu rattarallil.

Rattaralli toimus juba 37. korda. Sõideti kahel distantsil – 135 ja 56 km. Läänlastele meeldis rohkem pikemal maal võistelda. Meie kolm paremat esinejad olid kõik Paralepa jalgrattaklubist. Nendeks olid Üllar Petrovitš, Simmo Kahem ja Aimar Ots, kes saavutasid vastavalt 35,. 192, ja 304. koha aegadega vastavalt 3:24.39, 3:32.13 ja 3:45.28.

Võistluse võitis Karl Patrick Lauk 3:00.05ga. Lõplik võitja selgus kuue liikmelisest grupist, kes otsustasid 33 km enne lõppu peagrupist lahti rebida. Nende hulgas oli 3 eestlast ja 3 välisriikide esindajat. Kokku lõpetas 135 km distantsi 1517 ratturit 12st riigist. 56  km distantsi lõpetas 1872 sõitjat. Läänlaste parimad sel distantsil olid meestest Vallo Mulk ja naistest Helle Vana aegadega vastavalt 1:32.39 ja 1:49.25. Mulk saavutas üldkokkuvõttes 139. koha, Vana oli naistest 38.

47. ümber Harku järve jooksu, mille pikkus on 6,4 km, lõpetas 575 jooksjat. Haapsalu esindaja Agu Lehemaa saavutas 27. koha ajaga 24.04.

VI Rapla Selveri 10 km jooksu lõpetas 743 jooksjat. Läänemaa Kergejõustikuklubi jooksja Andi Vallik saavutas 141. koha ajaga 43.37. Parim läänlanna oli Katariina Peksar, kes lõpetas naistest 106na, saavutades ajaks 54.18.