Abituriendid teevad täna inglise keele riigieksamit

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Esimese eksamina sooritasid abituriendid emakeeleeksami. Foto Arvo Tarmula

Täna on inglise keele riigieksami kirjalik osa, kuhu on registreerunud 6379 eksaminandi. Eksami suulise osa intervjuud toimuvad koolides 7.-11. mail.

Õpilased, kes saavutavad inglise keele riigieksamil 50–74 protsenti maksimaalsest tulemusest, on jõudnud B1-keeleoskustasemele, 75–100 protsenti saavutanud on jõudnud B2-keeleoskustasemele. Keeleoskustaseme omistamise eeltingimus on, et ühegi osaoskuse tulemus ei ole null.

Võõrkeele eksamiks said õpilased valida inglise, prantsuse, saksa või vene keele eksami. Inglise keele riigieksam valmistatakse ette Eestis. Prantsuse, saksa ja vene keele riigieksamid on asendatud rahvusvaheliselt tunnustatud eksamitega, mida korraldab SA Innove. Rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele eksamitel osales 180 eksaminandi. Saksa keele eksamitele on registreerunud 81 ja vene keele eksamitele 311 eksaminandi.

Õpilastel oli võimalus esitada ka tunnistus Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt tunnustatud rahvusvahelise inglise, prantsuse, saksa või vene keele eksami sooritamise kohta vähemalt B1-tasemel, millega loetakse kohustuslik võõrkeele riigieksam sooritatuks. Tunnistuse esitamise võimalust kasutas tänavu 1195 õpilast.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama kolm riigieksamit: eesti keel või eesti keel teise keelena; võõrkeel ja matemaatika.

Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juuniks infosüsteemis EIS ja riigiportaalis www.eesti.ee. 

Riigieksameid korraldab sihtasutus Innove.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments