43

Pöördumine: palume mitte sulgeda Nõva kooli õpilaskodu

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Nõva kool. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula vallavalitsusele

Pöördume teie poole palvega mitte sulgeda Nõva kooli õpilaskodu 2018. a sügisest, sest paljudele seal elavatele lastele on see siiani olnud ainus võimalus oma haridusteed jätkata ja/või normaalses kasvukeskkonnas viibida. Stressirohke linnakeskkonna ja suures koolis puuduva individuaalse lähenemisvõimaluse ning vahel keerulise koduse olukorra tõttu on siin, rahulikus ja kaunis maakohas paiknev väikekool olnud paljudele uue alguse, uue võimaluse koht ning mitme lapse puhul päästnud ta haridustee katkemisest ja tänavale sattumisest. Selline koduse ja perekeskse õhkkonnaga õpilaskodu eristub mitmete koolide suurtest ühiselamutest ning on lahenduseks just enam rahu ja vaikust ning individuaalset tähelepanu vajavate laste puhul. Nõudlus Nõva kooli õpilaskodu kohtade järele on alati olnud suur ning kohtade täitmisega pole kunagi olnud probleeme. Koolis töötavad vastava erialase haridusega tugispetsialistid. Nõva kool on üks väheseid maakoole, kus töötab ka psühholoog.

Õpilaskodu avamisest alates on siin olnud mitmeid edulugusid. On olnud ka ebaõnnestumisi, nagu seda elus ikka ette tuleb. Keskendugem siiski positiivsele, mida on nende lugude seas kindlalt rohkem. Ka praegu õpib Nõva koolis ja elab siinses õpilaskodus mitmeid lapsi, kes on hästi kohanenud ning kes on nii sotsiaalselt edasi arenenud kui ka hariduslikult edukad. Need lapsed on kohalike õpilaste klassi- ja mängukaaslased, sõbrad. Keskkonna vahetus, nagu ka näiteks suurem õpilaskodu, oleks neile lastele ja noortele traumeeriv ning võimalik, et tooks endaga kaasa tõsiseid tagasilööke.

Esmaspäeval oli pöördumisel üle 50 allkirja

Kes soovib Nõva kooli lapsevanemate pöördumist toetada, saata oma toetusavalduse e-posti aadressile paastamenovakooli@gmail.com

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eks
Eks

see kuritegelik käitumine toimub valitsuse poolt tulevate rahapakkidega. Mida rohkem koole sulged, seda rohkem pappi valitsuselt kukub. Läbiviijatele jagatakse kuldmärke ja juhtivaid töökohti. Löpp tuleb ka sellel.

Nimi
Nimi

Huvitav, miks see vald muudkui vassib ja vassib 🙁

Sass
Sass

Kooli entusiastid võiksid erakooli teha. Huvitav, kas siis ka râägivad kõik sama keelt, et kooli vaja siia jne. Kui kõik kulutused peavad omadest vahenditest kandma.
Kui Põhikooli astme laste transport korralikku kooli korraldatakse ilusti ära, siis milleks vinguda ja viriseda? Kui kõik õpetajad siin koolis nii head on, siis ei tohiks ju tekkida neil ka tööpuudust.

segaduses ema
segaduses ema

Missugune transport??? Korraldagu kõigepealt Nõva-Haapsalu ja Nõva-Tallinn kindlalt ära, ei suudeta jätkata ka hetkel toimivat, kuidas siis veel leitakse vahendid, uue transpordi võimaluse jaoks. Ha-haa?!? miks on jutt ainult vanema astme õpilastest, kui peres on mitu last nagu meie peredes on siis miks peaks vanemad lapsed eraldama erinevatesse koolidesse pikaks päevaks. noorematel on ju kergem ja rahulikum kui vanem õde-vend lähedal on ja kas Orul on õpilaskodu, või kuhu mu lapsed siis saadetakse. Kodulähedases koolis saavad lapsed koju minna aga nii on asi väga ebamäärane.

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Tegelikult võiksid inimesed kogu elu ise organiseerida: teid ehitada, haiglaid pidada, koole pidada jne. Küsimus on aga, et miks seda riiki siis sinna vahele on vaja maksuraha koguma ning antud funktsioone täitma? Jah, teeks tõepoolest erakooli, kuid lõpetaks siis ka vastavalt maksude maksmise EV-le. Aga nii, et maksame makse ning samal ajal võtame üle ka riigi kohustused ei ole õige.

abc
abc
Riik=maffia, vähemalt Nõva valla viimaste aastate kogemuse najal. S.t. seltskond “katuse” müüjaid, kes ei lase vanuritel surra, kui nood õigesti hääletavad või siis ei vallanda inimesi selle eest, et nood “ristiisade” käskusid täidavad, samas sellega ise seaduseid rikkudes. Parim on kunagine raamatupidaja tunnistus, et Deiw ta vallandab kui ta raamatupidamisinfot revisjonikomisjoniga jagab. Sarnaseid töömeetodeid on Nõval kasutatud kõik viimased aastad, kuni vald saigi lõplikult tühjaks kanditud. Ilus mõisamaja ongi veel see viimane pärl, mis kooli alt veel välja on jäänud kantida, kõik muu on juba läinud. Selleks siis vaja kõigepealt õpilastest lahti saada, kasutuseta maja on siis lihtne 5 EUR… Loe rohkem »
Väino
Väino

Nõval toimuv on tõepoolest kuidagi kummaline. Mehed, kes on olnud seal vallavanemateks, volikogu esimeesteks jne, võitlevad tulihingeliselt nüüd kooli vastu. Ükskõik mil viisil, aga kool peab jalust kaduma. Miks ometi? Mitte üht sammu ei ole needsamad inimesed teinud, et Nõval elu säiliks, et Nõva oleks koht, kuhu perega kolida, et Nõval oleks mingidki eluks vajalikud teenused veel võimalikud. Mida te mehed saavutada üritate? Kas teile endile siis selline ääremaastunud kolgas paarisaja pensionäriga tundub ahvatlev? Mis selle hävitustöö eesmärk on?

ilmselt
ilmselt

on eesmärgiks saada küüned taha veel viimaselegi vallavarale. nii nagu enamustes väikevaldades enne liitmist tehti. pole see Nõva mingi erand.

just
just

täna oli uudis Kõpu vallavanema kinnimajja minekust. Millal Nõval toimunu eest vastutust kandma hakatakse?

Uno
Uno

Inimesed, kes pole ise elus midagi teinud ega saavutanud reeglina ei oska hinnata ka teiste tehtut. Alati on lihtsam lammutada kui ise midagi üles ehitada. Alati on lihtsam võtta teistelt kui näha ise vaeva millegi saamisega.

Uuno
Uuno

Ikka uus nimi kirja ja jälle kommentaar kirja. Muutsin ka korraks nime aga näe omale pluss jäi andmata 🙁

vot kus õiglus
vot kus õiglus

Kas õpilaskodu pannakse kinni sellepärast, et kohalik ärimees saaks lõpuks oma pereliikmele vallalt suure ja viisaka korteri? Nõvale tulevatele ja juba tulnud uutele õpetajatele(ka peredega) pole vald korterit andnud, see tähendab, on kategooriliselt keeldunud. Kas vallale kuuluvaid kortereid jagatakse mingisuguse staatuse järgi??

Kohustuslik nimi
Kohustuslik nimi

ei saa ometi nii olla, eks ikka puudust kannatav pere palub ulualust – http://delta.andmevara.ee/laane-nigula_vald/dokument/2952066
Jälgige hoolega kes ja kuidas tei naabriks saab 😀

orikas orus
orikas orus

Eks see kohalike ärikate meeleheitlik ruigamine ole muidugi arusaadav. Kahtlased, et mitte öelda räpased tehingud ja lepingud Basketi laagriga, vallavara maha parseldamine, vanurite vara ebaseaduslik müümine/kantimine jne jne..see kõik jääb nüüd taskusse panemata. Ahnusest tulenev meeleheide võib mõnelt isegi une viia.

Mõistlik inimene
Mõistlik inimene

Edu vallale selle Nõva sõnniku rookimisel. Ega siin ei saagi mitte midagi teha ilma, et ükskõik millele vastu ei seista. Piirkonna areng ei huvita kedagi, peaasi, et saaks igale asjale vastu olla ja anonüümselt internetis mõnitada.

njah
njah

Mõistlik inimene, aga niivõrd ebamõistlik jutt.

ajudeta
ajudeta

No jah, kes see ikka koera saba kergitab kui mitte koer ise…

ah et
ah et

Piirkonna areng? Lubage naerda 😀 Mida on selle piirkonna arenguks teinud kõik eelnevad vallavanemad kõik need eelnevad aastad? Kaasaarvatud Aivar Oruste ise ka muidugi. Nüüd on kõik suured mehed nii tähtsalt piirkonna arengu üle muret tundmas, aga seda, et teil meestel oli aega tugevalt 10+ aastat kõva arengut Nõval teha, sellest ei söanda nagu rääkida, küll aga näitaks nüüd näpuga neile, kes teie suurtele “äriplaanidele” pidurit tõmbavad.

Areng
Areng

Oruste! Sind huvitab ainult sinu ettevõtte areng mitte piirkonna areng.

hehh
hehh

ja mõistlik inimene pole anonüümne 🙂 kommentaari järgi on Sind nagunii kohalike poolt ära tuntud, ära lahmi niisama, selles, et Sinu “suured plaanid” piirkonna arengus külarahvale ei meeldi, oled ise süüdi 🙂

Kohustuslik nimi
Kohustuslik nimi

Aga mida on loota vallast, kus juhiks tubli ja pühendunud keskerakondlane Suure Edgari aegadel? Vallast, kus volikokku upitatakse isik, kes põhja lasknud valla, uputanud kooli ning kuivale jätnud Rannaküla? Vallast, mille volikogu esimees on Suur vaikija (va valimiseelne aeg)?

Eerik
Eerik

Vallavanem sai rohkem hääli kui Nõva vallas elanike. aga näed, Karindi ainult ühe hääle.

Leho
Leho

Miku puhul ei tea, aga küllalt hääli nõva pensionäridelt “pahadele” on tulnud vaid puhaste ähvarduste tõttu enne valimisi. Hirmuvalitsus nohh.

silmad lahti
silmad lahti

Kusjuures see nn hirmuvalitsus ei toimu vaid enne valimisi, vaadake silmad lahti, mis tänaselgi päeval toimub. Pensionäride väravate taga seisvad maasturid peaks olema piisav mõistmaks mis käimas on.

Eerikule
Eerikule

Kui palju võib iga artikli puhul seda trummi taguda? Eks siis tuleb jälle ka selgitust korrata. Valimisliidus oli kokkulepe Karindi potsentsiaalsed hääled suunata ühele teisele inimesele ning kõigile potentsiaalsetele valijatele sai see info edastatud.

Naljamees
Naljamees

Küll on ikka möga. Kas valimisliit leppis kõigi Nõva inimestega kokku? Ja needsamad kokkuleppijad käivad tänaseni maasturitega vanurite ukse taga? Pigem tehakse seda täna mitut värvi Skodadega.

Eerikule
Eerikule

Vanainimesi ähvardamas käivad ikka teist masti mehed. Antud valimisliidust, kus inimesed tõeliselt südamega Nõva jätkusuutlikkuse eest südant valutavad, selliseid alatuid tüüpe leida pole. ¨Nõva ässad¨ aga arvavad, et kui ise kõike enda kasutusse ei saagi, siis on suur ebaõiglus majas ja võib selle eest terrorit külvata.

Kohustuslik nimi
Kohustuslik nimi

Vaata kui täpselt sa kursis oled valimistulemustega. Kuna see kommentaar nii väga Aivarit ei puudutanud siis ehk on nende ilusate eesti nimede taga hoopis Mikk ise? Kellaaeg ka nagu klapib 😉

wpDiscuz