3

Lääne-Eesti arenduskeskuse juht tuleb rahandusministeeriumist

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Anu Kikas. Foto: erakogu

Anu Kikas. Foto: erakogu
Suure osa Lääne maavalitsuse ülesandeid üle võtnud Lääne-Eesti arenduskeskuse juhiks saab rahandusministeeriumi ametnik Anu Kikas.

Sisuliselt on LEAKi juht ühtaegu maavanem ja Läänemaa arenduskeskuse juht. „Sihtasutuse juhi koht on maakonna jaoks tähtis, sest keskus hakkab täitma funktsioone, mis riik maavalitsuselt omavalitsustele üle andis,” ütles sihtasutuse Lääne-Eesti Arenduskeskus (LEAK) nõukogu esimees Jüri Ott. „Ühelt poolt see ja teiselt pool Läänemaa arenduskeskuse ülesanded, mille annab üle EAS.”

Juht hakkab tegelema Euroopa Liidu projektidega. Tööülesanded saab ta LEAKi nõukogult. LEAKi juhist peab saama Läänemaa arengu vedur ja ta peab hakkama lahendama ka probleeme, näiteks maakonnaplaneeringu ja Haapsalu raudteega seonduvaid. Või on vaja teha uuringuid, loetles Jüri Ott Anu Kikase tööülesandeid.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Projektijuht
Projektijuht

Maakonda ju arendada võib kuid piirkonna arendamise pool energiat kulub igasugu seaduse ja määrustega kehtestatud piirangute, regulatsioonide, ametkondlike huvidega sh huvigruppide lobby ja igasugu muu jaburusega võitlemisele. Kujukas näide on keskkonna seadusest tulenevad piirangud, kus inimene kui sotsiaalne kooslus pole loodusega koos seadustatud eksisteerima so seaduse mõistes tehisobjekt

kas tõesti tõsi
kas tõesti tõsi

et leegi tennisekamraad ja tegi norra meetme PR-i, aga kes tegi norra meedet?

möh
möh

Aga AndrJuša? Ja siis meie oma Merle ja Neeme? Võrust on ennegi Otte tulnud

wpDiscuz