0

Asukülas loodi robootikaring Nutipesa

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Asukülas loodi robootikaring Nutipesa. Foto: Andi Sildaru

„Kuna Haapsalus avatakse söögikoht nimega Vutipesa, siis välgatas, et miks meil ei võiks olla robootikaring nimega Nutipesa,“ selgitas Asuküla raamatukoguhoidja Imbi Sildaru.

Laupäeval toimunud esimeses tunnis tutvuti robootikakomplektiga Lego Education Mindstorm EV3 ja ehitati roboteid. „See ei ole tavapärane Lego, seda saab ja tulebki programmeerida,“ tutvustas Sildaru nüüdisaja Lego.

Kohale oli tulnud 11 Asuküla kandi last. „Lapsi tuli rohkem, kui me oskasime oodata,“ nentis Sildaru. Koos Anu Aljaste-Sitsiga MTÜst Loov Noor suutsid nad kahekesi lapsi siiski asjakohaselt juhendada.

Hajaastustusega paikkonnas käivad lapsed eri koolides ning Asuküla seltsimajas toimuvad ettevõtmised on need, kus naabrite lapsed omavahel üle pika aja kokku saavad.

„Hästi toredasti omavahel klappisid,“ tõdes Sildaru.

Asuküla seltsil on kolm EV3 komplekti, igas komplektis üle 500 legojupi. Esimese ülesandena sorteerisid lapsed detailid ning seejärel jaguneti robotiehitamiseks meeskondadesse.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz