0

Linnamäe Peekon võis pöörata poliitilise siseinfo rahaks

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee


Postimees kirjutas, et Linnamäe Peekoni juhid võisid pöörata poliitilise siseinfo rahaks, kui mullu sügisel võtsid jõudluskontrollis arvele 584 emist.

Mullu sügisel alanud uue valitsuskoalitsiooni läbirääkimistel jõudsid Keskerakonna, sotside ja IRLi poliitikud 14. novembril nii kaugele, et lepiti kokku, et seakasvatajad saavad 2 miljonit eurot otsetoetusi. Keskerakonna poolt vedasid neid kõnelusi riigikogu liikmed Kadri Simson ja Siret Kotka-Repinski. Seakasvatajad pidid saama iga emise pealt 200 eurot. Selleks, et toetust saada, pidi seafarm olema jõudluskontrolli all.

Kaks päeva pärast poliitilise kokkuleppe sõlmimist esitas Linnamäe Peekon jõudluskontrollile avalduse, et ettevõtte emised arvele võetaks. Veerand Linnamäe Peekonist kuulub praeguse majandusministri Kadri Simsoni elukaaslase Teet Soormi isa Ain Soormi firmale. Postimees kirjutas, et kuna seafarm esitas jõudluskontrolli avalduse kaks päeva pärast toetuse maksmise otsust, siis on alust kahtlustada, et Teet Soormil oli info teada ja ta kasutas seda selleks, et hankida toetus Linnamäe Peekonile.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz