17

Nõva vald jõudis pankroti äärele

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva endine vallavanem Deiw Rahumägi (seisab) süüdistab volikogu valla eelarve lõhkiajamises. Foto Urmas Lauri

Nüüd juba endisel Nõva vallalon 30 000 eurot tasumata arveid, sest vallavalitsus prognoosis kevadel eelarvetulusid põhjendamatult heldelt.

Endise Nõva vallavalitsuse finantsist Sirje Laas ütles Lääne Elule eile, et valla pangakontol on 6000 eurot. „Palgad oleme suutnud seni välja maksta, aga suuremad ostud ja toetused oleme pidurdanud. Arveid maksame, kui vähegi midagi koguneb,” tunnistas Laas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kert Ämmapets
Kert Ämmapets

no mis tumbad seal raamatupidamises küll tööl on, et selline valearvestus…. ja kas sellist situatsiooni varem ette ei osatud näha? kuidas saadi päev enne valimisi valla prallet korraldada? kuidas kilk kevadel 20k ettemaksu sai? kuidas jätkub jultumust veel mõned tuhanded küsida ja öelda, et vald on endisele vallavanemale võlgu?

aia
aia

Miks ei peakski pankrotis olema kui aastaid kanditi juriidise nõustamise all mitte millegi eest vallast raha välja. Palju sellest vallavanemale edasi läks..?.

kohalik
kohalik

Nojah.
Vald pankrotis.
Kilk pankrotis.
Kool? …veel elab.

Nõvalt
Nõvalt

Sarjast- Peeter tegutseb jälle!

mulle
mulle

Näib, et vallaametnikud võivad jõulupreemiast suu puhtaks pühkida…

naiivsus
naiivsus

Kas keegi oskab öelda, mis pani vallavalitsust üldse arvama, et viimasel aastal mingid rahajõed kusagilt voolama hakkavad? Ilmselt mindigi selle peale välja, et kui juba pigistada, siis ikka tühjaks.

eelarve
eelarve

prognoos nägi ette valla tühjaks imemist kogu võimaliku vara realiseerimise teel.

jõuluostud
jõuluostud

„Palgad oleme suutnud seni välja maksta, aga suuremad ostud ja toetused oleme pidurdanud.”

Ah et suuremad ostud olete pidurdanud. Mida SUURT see hingusele minev vald siis viimasel aastal osta tahtis?

hehh
hehh

aga ometi ei takistanud see neid suurelt ja uhkelt “lahkumispidu pidada” päev enne valimisi

mis seal ikka
mis seal ikka

Vale majandamine valla poolt, millega seoses tekib kohe küsimus, kas oli teadlikult planeeritud? Varem pole ju eelarvetega nii suurelt mööda pandud.

mäe pealt
mäe pealt

Mingit pankrotti poleks, kui vald poleks finantse valesse taskusse ajanud!

arve kunn
arve kunn

Raamatupidajana oleks pidanud Sirje Laasil tekkivast puudujäägist ammu juba aimu olema, aga eks nähti võimalust sidrun tühjaks pigistada ja numbrid “vasakule” kirjutada. Laas võib päris kindel olla, et Deiw teda siit ei päästa.

jah ja
jah ja

vallas käis just audit sees, küll valmivast aruandest selgub, palju sinna vasakule tegelikult liikunud on. Arvata võib, et summa ikka märksa suurem kui siin see mainitud 30 tuhat.

wpDiscuz