12

Läänemaa haiglast varastati mõõganeelamisaparaat

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Läänemaa haigla peaarst Tõnis Siir. Foto Arvo Tarmula

Ööl vastu kolmapäeva varastati Läänemaa haiglast 150 000 eurot maksev endoskoopiaaparaat.

Läänemaa haigla peaarsti Tõnis Siiri sõnul olid vargad haigemaja keldrikorrusel asuvasse kabinetti sisenenud öösel akna kaudu, aparaadi korralikult lahti võtnud ja ära viinud. Kabinetis midagi lõhutud ei olnud ja midagi muud samuti kaasa ei viidud.

„See peab olema tellimustöö,” ütles Siir. „Ma ei tuleks selle pealegi, et minna meditsiiniaparatuuri varastama. Ma saan aru, et lauaarvutit saab realiseerida, aga medistiiniaparatuuri…,” lisas ta.

Endoskoopiaaparaati kasutatakse peamiselt mao-, jämesoole- ja kopsuuringuteks. Rahvakeeli nimetatakse endoskoopiat mõõganeelamiseks.

Siiri sõnul jäid varguse tõttu kolmapäeval küll protseduurid ära, kuid nüüd on töö taastunud, sest  endoskoopiatehnikat müüvalt firmalt Olympos saadi kasutamiseks laenuaparaadi. „Haigla jaoks on see küll suur õnnetus, aga tahaks tänada firmasid ja teisi haiglaid, kes kohe abi pakkusid,” ütles Siir.

Siir lisas, et Olympos on oma kliente teavitanud, et sarnaseid vargusi on olnud ka naaberriikides: Taanis, Rootsis ja Leedus.

Haapsalu politseijaoskonna menetlusgrupi juhtivuurija Vello Palmitsa sõnul uurib politsei vargust ja üks versioonidest on, et tegemist tellimustöö. „Meil on palve, et kõik, kes nägid ööl vastu kolmapäeva kahtlast liikumist, võiks politseiga ühendus võtta,” ütles Palmits.

Pikemalt laupäevases Lääne Elu paberlehes.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kübe
Kübe

Mina vaataks kahtlustava pilguga haigla kõrval oleva asutuse poole. Äkki võeti treeninguks?

Ärtu
Ärtu

Kas selle aparaadi abil saab pisikese ümberehituse järel narkomuuladele sisikonda narkokapsleid panna?

See
See

on juba täiesti üle mõistuse!

juss
juss

Kas seal valvesüsteemi polegi?!

Penitseliin
Penitseliin

Keegi unustas valvesüsteemi lihtsalt sisse lülitamata.

korstnaluud
korstnaluud

kellelgi on vaja narkots soolikast kätte saada

Kodanik
Kodanik

Kassidel/koertel vaja nüüd juba mõõka neelata? Salaja röntgenis käimisest oli veel vähe?

juba
juba

leedu spioonid äkki või…

hobidetektiiv
hobidetektiiv

Soovitan ülekuulamist alustada kõige tihedamini neelamas käinud patsientidest, tegemist võib olla patoloogiliste neelajatega kellel olukord kontrolli alt väljunud.

to hobi
to hobi

väga s…huumor

k.s
k.s

Parandaks, mitte neelajad vaid imejad…

hoo!
hoo!

See ei ole üldse naljakas.

wpDiscuz