0

Kolm Läänemaa päästjat said päästeameti medali

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

 

 

 

 


Päästeteenistuse medali said (vasakult) Risto Koch, Tarmo Mängel ja Aivar Pajuste.
Foto: Kätlin Poopuu

 

Eile said kolm Läänemaa päästjat siseminister Andres Anveltilt ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearult päästeteenistuse aumärgi.

Läänlastest said medali Haapsalu pääsekomando meeskonnavanem Risto Koch, Lihula komando meeskonnavanem Tarmo Mängel ja Nõva päästja Aivar Pajuste.

Päästeteenistuse aumärkide pidulikul üleandmisel Kumu auditooriumis tunnustati nii päästeameti töötajaid kui ka Eesti elanikke, kes on andnud märkimisväärse panuse päästevaldkonna arendamiseks ja kes on näidanud üles erakordset vaprust inimeste elu ja vara päästmisel.

Ühtekokku tunnustati 89 inimest. Omistati 64 aumärki: 3 päästeteenistuse kuldristi, 3 päästeteenistuse hõberisti, 28 päästeteenistuse medalit ja 30 elupäästja medalit. Lisaks peadirektori tänukirjad ja hinnalised kingitused päästeametnikele ja koostööpartneritele.

„Me elame turvalisel ajal, aga seda nii tänu neile, kes on meie siseturvalisuse arendamisel kõvasti tööd teinud, kui ka neile, kes hädasolijale appi tõttavad ja seda hoolimata sellest, kas on abistaja kutseline päästja või juhuslik pealtnägija. Neid kõiki iseloomustab see, et nad hoolivad, märkavad ja abistavad,“ sõnas siseminister Andres Anvelt.

Päästeteenistuse aumärke on antud välja alates aastast 1998. Aumärke antakse üle kaks korda aastas: Eesti Vabariigi sünnipäeva ajal veebruaris ja organiseeritud tuletõrje sünnipäeva ajal septembris.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz