14

EKRE unistab Lihula mälestussamba taastamisest

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

LIHULA

EKRE liikmed laupäeval Lihula kalmistul koos fotoga mälestussambast. ERAKOGU

EKRE Lihula osakonna liikmed meenutasid laupäeval kohalikul kalmistul sealt 13 aastat tagasi teisaldatud mälestusammast.

EKRE Lihula osakonna liige Meelis Malk teatas, et esmalt käidi lillede ja küünaldega kalmistul mälestussamba asupaigas. Seejärel arutleti kohvikus päevapoliitilistel teemadel.

„Õhtu lõpuks otsustati, et võimalusel hakatakse taaskord taotlema samba oma esialgsele asupaigale tagasi toomist,” märkis Malk.

Nn Lihula ausammas teisaldati 2. septembril 2004 Juhan Partsi valitsuse korraldusel. Kuigi ausamba püstitajad ütlesid, et see oli Eesti iseseisvuse eest võidelnuile, oli ausambal kujutatud Saksa mundris sõdur. See põhjustas rahvusvahelise skandaali ja natsismi süüdistuste summutamiseks viis politsei jõudu kasutades samba oma asupaigast minema. Lihula volikogu esimees oli toona Jaak Kastepõld ja vallavanem Tiit Madisson.

„EKRE Lihula osakonna liikmed otsustasid tõrvikute valgel seda päeva meeles pidada ja viia mälestusmärgi asupaika lilled ja küünlad, et meenutada nende meeste vägitegusid, kes 1940-1945 seisid Eesti iseseisvumise eest,” ütles Malk.

Malk märkis, et tõrvikute valgel toimunud meenutushetkel oli kohal ka toonane vallavanem Tiit Madisson. 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Avalik+saladus
Avalik+saladus

No milleks ja kellele on vaja seda agressiivset kuju, relv laskevalmis, et hävitada teist eestlast!!!

Uskmatu+Toomas
Uskmatu+Toomas

Enne parlamenti pääsemist ajasid Helmed enam vähem talutavat juttu aga nüüd vaesekesed on reaalse pinna jalgealt hoopis ära kaotanud.

süsimust iroonia
süsimust iroonia

Vohh! Mul oli jälle õigus. Lihula on endiselt Eesti natsipealinn! :DD
Või noh, tehku pealegi sellele komöödiale uus vaatus, vähemalt ajakirjanikud ja kraanajuht saavad tööd.

Olaf
Olaf

Suht kurb on siin lugeda madalalaubalisi kommentaare. Öeldakse: Kes ajalugu ei mäleta, see elab tulevikuta. Ja tulevik tundub juba pikemat aega tume nagu ta tihti lambukestel ikka on.

Tiiu
Tiiu

Jussike , sellised laste mängud on omased vähese haritusega tegelastele. Ei ole sealt midagi asjalikku kuulnud. Ainult tähelepanu vajadus.

tüütab ära
tüütab ära

Aitab juba ükskord neist sammastest, monumentidest ja nende saagadest.

Tiiu
Tiiu

Vaadates kes pildil siis mingit usaldusväärsust see kamp küll ei tekita. Tõesti klounid-pimedas ja tõrvikud : meditsiiniline probleem.

juss
juss

no keset päeva tõrvikutega, see ju veel imelikum? aga ära sa sellepärast erutu!

Lehte
Lehte

Oh jessuke , nüüd tulevad need ekre tolad juba Lihula rahu rikkuma. Ei oota teid keegi siia.

Meelis Malk
Meelis Malk

Artikli paranduseks niipalju, et mina ei ole EKRE Lihula osakonna juht. Aga erakonna liige küll.

Meelis Malk
Meelis Malk

Suur tänu artikli parandamise eest.

Ants
Ants

Nii nagu Madisson on ka Malk samasugune kloun. Ei võta neid keegi tõsiselt ja valimised näitavad kui mõtetud kujud seal ekre-s toimetavad.

wpDiscuz