0

Noori oodatakse ajalooringi

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

noored_muuseumis

Läänemaa ühisgümnaasiumi noored mullu detsembris muuseumitööga tutvumas. Foto: Kalle Lõuna.

Sel õppeaaastal alustab muuseumide sihtasutuse juures tööd gümnaasiumiealistele mõeldud ajalooring, mille üks avaüritus on oktoobri alguses toimuv koolinoorte ajalookonverents. 

„Ajalooringiga soovime avardada noorte huvihariduse võimalusi,“ selgitas muuseumipedagoog Karin Mägi. „Tahame näidata noortele, et muuseumid on tänapäeval väga põnevad ning inspireerivad paigad, kuhu kogunenud ajalooteadmised aitavad kaasajal toimuvat mõista ja lahti mõtestada. Püüame ajalooringis rakendada „käed külge“ meetodit nii palju kui võimalik. Õppimine toimub koostöös ja vestlusringides,“ lisas Mägi.

Septembrist aprillini üle nädala toimuvatel kohtumisel jagavad ajalooteadmisi oma ala spetsialistid. Sihtasutuse juhataja Anton Pärn tutvustab noortele lähemalt arheoloogiat. Linnuse juhataja Kaire Tooming avab keskaega puudutavaid teemasid ning Raudtee- ja sidemuuseumi teadur Tõnu Tammearu laiendab teemaderingi oma põhjalike erialaste teadmistega. Asjatundjate abiga püütakse ajalooringis murda nii mõnigi müüt, mis teinekord arusaamu möödunud aegadest hägustama kipub.

Kokkusaamised toimuvad erinevates Haapsalu ja Läänemaa muuseumides. Kindlasti toimub õppeaasta jooksul ka väljasõite Läänemaa kultuuriloolistesse paikadesse. Teadmiste kinnistamiseks kasutatakse ka ajaloo taaskehastamise tehnikaid. 

Esimene ajalooringi kokkusaamine on kolmapäeval, 20. septembril kell 16 Iloni Imedemaal (Kooli 5). Ette registreerima ei pea ja ajalooringis osalemine on tasuta.

Esmaspäeval, 9. oktoobril oodatakse ajaloohuvilisi noori Läänemaa ühisgümnaasiumi saali Lääne-Eesti koolinoorte ajalookonverentsile. Noortele annab see võimaluse saada teaduskonverentsil esinemise kogemust ning heita pilk sellele, mis eakaaslasi lähikonnas huvitab. Konverentsi peaesinejana on lubanud noori julgustama ja innustama tulla Eesti keskaja ajaloo tipp-uurija, Toronto ülikooli emeriitprofessor Jüri Kivimäe.

Koolinoorte ajalookonverentsile on esinejateks oodatud  8.-12. klassi noored, kes soovivad laiemalt tutvustada oma ajaloo, koduloo, kultuuri, kodanikuõpetuse või ühiskonnaõpetuse teemadel kaitstud loov- ja uurimistöid. Töid saab esitada 22. septembrini aadressil karin.magi@salm.ee või Kooli 5, Haapsalu 90502.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz