7

Juhtkiri: kui hääletaks õige jalgadega?

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

LE-25-logo2

Tänasest kaovad Eesti kommertstelekanalid Kanal 2 ja TV3 vabalevist, mis tähendab, et nende kanalite edasi vaatamiseks peab edaspidi olema sõlmitud tasuline leping.

Eraettevõte ei pea end altruistlikel eesmärkidel pankrotti laskma, küll ajavad hambaid kiristama avalikkusele suunatud sõnumid. Seni oli neid võimalik vaadata ka tasuta, nüüd hoiavad kanalid kokku levitamiskulu ja hakkavad isegi lisa teenima. Sellest hoolimata võidavad ka telekommunikatsioonifirmad erakanalite sammust, sest nemad saavad palju uusi kliente.

Kaotavad televaatajad. Odavaimad tasulised telepaketid maksavad 5–7 eurot kuus, mis ei käi ju üle jõu, aga aastas koguneb niiviisi 60–80 eurot teleperekonna kohta.

Jälgides teles jagatavat infot, jääb aga mulje, et vabalevist lahkumine on nagu vankumatu ja paratamatu loodusjõud, mis viib kanalid vabalevist minema. Aga inimestel ei maksa muretseda, sest õnneks tõttavad appi kaablifirmad, mis toovad nii TV3 kui ka Kanal 2 inimese telerisse tagasi, elagu see kas või metsas puu otsas.

See tuletab veidi meelde Eesti Posti ja pankade retoorikat, mis saadab postkontorite ja sularahaautomaatide sulgemisuudiseid: kliente on vähe (ei tea, kust need kliendid tulevad, kui kontori lahtiolekuaeg on vähenenud paarile-kolmele tunnile päevas) ja inimesed on üle läinud elektroonilistele maksevahenditele (mis neil sularahata üle jääb).

Kui ainuüksi uusi Zoom TV digilepinguid on Haapsalus viimastel kuudel tehtud 400, ei tundu kümme protsenti, kes väidetavalt seni ainult vabalevikanaleid vaatas, enam nii väike hulk. Tore on see, et tasulises paketis tuleb Kanal 2 ja TV3ga kaasa kanaleid, mida Eestis vabalevist kunagi pole näha saanud. Ehk on just praegu õige hetk „hääletada jalgadega” – jätta lahjavõitu meelelahutust täis kommertskanalid kus seda ja teist ning oma aega paremini kasutada.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kanal 2 või tv 3
kanal 2 või tv 3

ei ole midagi vaadata , ma olen elanud 6 aastat ilma etv ,etv 2 ja kanal 2 tv 3 eta , raha eest vaataks ainult nat geo wild i

Vitali
Vitali

Ei ole need propaganda kanaalid. Ainus koht kus inimene saab tõde! Tv3 ja Kanaal 2 on juudipropaganda kanaalid. Tõde seal ei räägita.

eksole
eksole

Sõltumatu ja vaba meedia valetab, kuid Kremli bande käskudele-keeldudele alluvad vene kanalid räägivad tõtt?
Ehe näide sellest, mida propaganda juba inimesega teinud on.

solgikanalid
solgikanalid

tasuliseks ajupesuks, hea et nad vabalevist kadusid, vana jänkide filmisaast ja mõttetu reklaam. tasulistes pakettides on pooled kanalid tasuta tegelikkuses saadaval, sh. suur osa vene kanaleid satitaevas

Unesnôiduja
Unesnôiduja

Kanaal oled sa ise. Ôpi keel korralikult ära vôi mine Peipsi taha!

Jurka
Jurka

Minu mäletamist mööda kui mindi nn digiboksidele (iga vaataja pidi ostma või rentima digiboksi), et TV näha siis ju kinnitati, et valikuvõimalus vabalevis ju säilib, mida kiunute.
Nüüd siis lõpetati nn tasuta vaba levi ära ja kraabitakse vaatajalt raha, ainult maksa ja maksa.
Selle peale tuleb ainult meelde et lollidelt vaatajatelt tulebki raha ära võtta ja TV operaatorfirmad rikkamaks teha.

eksole
eksole

Zoom TV odava paketi 18 kanali hulgas on 5 (tervelt viis) vene räiget propagandakanalit, mille levitamine tuleks üldse ära keelata. Pärast imestame, miks meil vohab riigivastane mõttelaad.

wpDiscuz