Sündis Läänemaa rekord naiste poolmaratoni jooksus

Kaie Ilves

kaie@le.ee

katrin lehtpuu. lihula teataja foto

Katrin Lehtpuu. Lihula Teataja foto

Laupäeval, 10. juunil Narvas peetud energiajooksul parandas Lihula vallasekretäri abi Katrin Lehtpuu 11 sekundiga maakonna naiste poolmaratoni rekordit, mille püstitas  13. augustil 1994  Vändras  Natalja Volodko. Lehtpuu lõpetas ajaga 1:33.22 ja saavutas naiste hulgas 13.  koha.

Meestest oli maakonna parim Läänemaa kergejõustikuklubi võistleja, Võntküla taluperemees Argo Jõesoo, kes saavutas kümnenda koha ajaga 1:12.49. Teda edestasid kolm Venemaa jooksjat. Jõesoo saavutas Eesti meistrivõistluste arvestuses seitsmenda koha. Kuigi rada oli nagu mullu, olid paljude tulemused olulised kehvemad möödunud aasta omadest. Jõesoo ei osanud arvatata, miks see on nii. Palav ilm teda ei seganud.

Võitjad Roman Fosti spordiseltsist Sparta ja Lily Luik Tartu ülikooli akadeemilisest spordiklubist said ajaks vastavalt 1:07.53 ja 1:19.56

Läänemaale tuli ka üks medal – JK Tempo jooksja Igor Skatško, kes oli üldjärjestus 40.,  tuli noorsooklassi arvestuses teiseks ajaga 1:21.13.

Paremuselt kolmas mees läänlatest oli Ants Einsalu ajaga 1:33.27. M55 arvestuses oli ta neljas.

Naiste hulgas järgnes Lehtpuule  läänlastest Mare Padu ajaga 1:48.41, mis andis N40 klassis kümnenda koha.

Jooksjaid osales  poolmaratonil seitsmest välisriigist, osa võttis enamus Eesti maakondi ja linnu. Kokku lõpetas poolmaratoni 1013 võistlejat, sh  339 naist.

Läänemaalt seekord palju jooksjaid polnud, sest samal ajal peeti Läänemaa suvemängude raames kergejõustikuvõistlused.